آموزش : چگونه با گوگل Messenger از تمامی پیامک های (SMS) تبلیغاتی رهایی یابیم؟!

0

آموزش : چگونه با گوگل Messenger از تمامی پیامک های (SMS) تبلیغاتی رهایی یابیم؟!

تصور کنید روی رختخواب دراز کشیده اید تا کمی استراحت کنید یا روی صندلی نشسته اید و اندکی آرامش می خواهید. گوشی موبایل را به حال خود روی میز رها کرده اید که صدای دریافت SMS می آید و به فاصله کوتاهی یک SMS دیگر. فکر می کنید شاید مورد مهمی باشد و پس از برخاستن و یک نگاه به صفحه نمایش، همان پیام های آزار دهنده و تبلیغاتی همیشگی را می بینید. برای اندروید اپلیکیشن های دریافت پیامکی وجود دارند که می توانید در آنها ارسال کنندگان تبلیغاتی را به یک لیست سیاه یا Black List بیافزایید و دیگر پیامک ها را نبینید؛ منتها در غالب آنها یا بایستی شماره فرستنده را از پیش در لیست تماس ها ذخیره کنید و یا اگر چنین الزامی نباشد، فرستنده بایستی دارای شماره باشد. همانطور که می دانید برخی پیامک های تبلیغاتی (همچون پیامک های اپراتورهای شبکه مخابراتی) تعهدی به شماره دار بودن ندارند و مشکل همچنان پابرجا می ماند. اینجاست که گوگل Messenger به کمک می آید.

Messenger اپلیکیشن پیام رسان رسمی گوگل است و از نسخه 4.1 اندروید به بعد را پشتیبانی کرده و روی آنها نصب و اجرا می شود (آن را با همنام فیسبوکی خود اشتباه نگیرید!). برای دریافت Messenger می توانید به گوگل پلی رفته و یا آن را از لینک پایین مطلب دانلود نمایید. محیط اپلیکیشن در نهایت سادگی و البته کاملا کاربردی است. رابط کاربری همانگونه که انتظار دارید و در اپلیکیشن های مشابه به آن عادت کرده اید پاسخ می دهد. می ماند بلاک کردن یک پیامک که از این قرار است:

روی پیامک دریافتی انگشت خود را نگه دارید تا انتخاب شود. سپس از منوی ظاهر شده در بالا، گزینه نخست از راست را که یک دایره با خطی مورب در میان آن باشد را انتخاب کنید. کادری باز می شود با این محتوا که همچنان پیام ها را دریافت می کنید، منتها دیگر آنها را نخواهید دید و صدایی نخواهید شنید! گزینه OK را به منزله تایید انتخاب کنید.

 

 

از این پس تمامی SMS های مزاحم آرشیو می شوند. اگر می خواهید آنها را ببینید به بخش Archived بروید. اگر هم مایلید یک شماره بلاک شده در گذشته را از لیست خارج نمایید، بخش Blocked contacts و گزینه UNBLOCK در خدمت شماست!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید