آموزش: چگونه در اندروید 6 حجم حافظه داخلی را با کارت حافظه افزایش دهیم؟

0

آموزش: چگونه در اندروید 6 حجم حافظه داخلی را با کارت حافظه افزایش دهیم؟

هر نسخه از اندروید با خود یک سری قابلیت های ریز و درشت را می آورد که برخی در همان لحظه رونمایی به همگان معرفی می شوند و برخی دیگر هم آرام آرام کشف می گردند! Flex Storage یکی از همین قابلیت های معرفی نشده در مارشملو (نسخه 6.0) است که گوگل جایی به آن اشاره نکرده، اما می تواند برای برخی کاربران بسیار ارزشمند و مفید باشد.

اگر صاحب یک گوشی هوشمند با حافظه داخلی اندک باشید، تاکنون دستکم یک بار پیام آزاردهنده در رابطه با پر شدن حافظه را تجربه کرده اید. این پیام می گوید که نمی توانید اپلیکیشن دلخواه خود را نصب کنید یا فایل های برنامه پیام رسان را دریافت نمایید، چرا که تمام حافظه اشغال شده است؛ مهم هم نیست که چقدر از حجم microSD شما خالی باشد. Flex Storage برای نخستین بار در اندروید شما را قادر می سازد کارت حافظه را به فضای ذخیره سازی داخلی اضافه کنید و به این مشکل پایان دهید. تنها به یاد داشته باشید که پس از خاتمه مراحل انجام کار، این کارت روی گوشی دیگری قابل استفاده نبوده و تمامی اطلاعات فعلی روی آن پاک می شود.

به این منظور وارد بخش تنظیمات یا Settings شده، به قسمت Storage & USB بروید، کارت microSD را یافته و روی آن تپ کنید (ضربه با نوک انگشت)، سپس از منوی ظاهر شده گزینه format as internal را انتخاب نمایید. پس از پایان فرمت، گزینه ای برای انتقال محتوای حافظه داخلی به کارت حافظه (که اکنون خودش حافظه داخلی شده) در اختیارتان قرار می گیرد. اگر می خواهید چک کنید چه چیز هایی در کارت حافظه ذخیره شده است، به قسمت Internal Storage نگاهی انداخته و با انتخاب کارت حافظه، وارد آن شوید تا محتوای ذخیره شده را ببینید.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید