آموزش : چگونه لیست تماس های خود را به سرعت روی هر گوشی اندرویدی داشته باشیم؟

0

آموزش : چگونه لیست تماس های خود را به سرعت روی هر گوشی اندرویدی داشته باشیم؟

اندروید هم اکنون فراگیرترین سیستم عامل موبایلی است که آن بیرون می یابیم و بسیاری از کاربران ایرانی هر روز محیط های گوناگون و رنگارنگ آن را تجربه می کنند. هر چند یک دستگاه اندرویدی طیف گسترده ای از امکانات و قابلیت ها را در اختیار می گذارد، اما کم نیستند کاربرانی که درصد اندکی از توانایی گوشی خود را به کار می گیرند. در اینجا قصد داریم نگاهی به امکان خوب و کاربردی تماس ها یا Contacts در سرویس کاربری گوگل و در ترکیب با اندروید داشته باشیم و به تدریج و در روزهای دیگر نیز سایر امکانات ساده و مفید اندروید را بررسی می کنیم.

لحظات دردناک(!) در زندگی کم نیستند و یکی از این لحظات زمانی است که تمامی تماس ها و شماره های ذخیره شده روی گوشی را از دست می دهیم و سیم کارت هم از شانس بد یا شماره ای در خود ندارد، یا تعداد شماره های درون آن اندک و ناقص است. در چنین شرایطی اگر یک حساب کاربری گوگل (همان سرویس ایمیل معروف به جیمیل) داشته باشیم، می توانیم تمامی شماره های خود را در بخش Contacts در سرورهای گوگل ذخیره کرده و نه تنها روی گوشی فعلی، که با هر گوشی تازه ای که صاحب می شویم، لیست تماس های خود را در بخش مربوطه در گوشی ببینیم. روش کار نیز ساده و از این قرار است:

 

گام اول

اگر در گذشته حساب کاربری ایمیل گوگل را ایجاد کرده اید به گام بعدی بروید، اگر نه سری به سرویس ایمیل گوگل به آدرس mail.google.com بزنید و یک حساب کاربری تازه برای خود بسازید.

 

گام دوم

در گوشی یکی از اپلیکیشن های Play Store ، Gmail، Maps و یا دیگر اپلیکیشن های گوگلی را اجرا کنید تا از شما حساب کاربری گوگل و رمز عبور آن را (که پیشتر در ساخت حساب کاربری تعیین کرده اید) بخواهد. به این ترتیب اکانت گوگل به گوشی اضافه می شود. البته می توانید خودتان هم به قسمت Accounts از بخش تنظیمات یا Settings رفته و با انتخاب گزینه Add account حساب کاربری گوگل را به گوشی بشناسانید.

 

گام سوم (پایانی)

گام آخر همگام سازی یا Sync لیست تماس ها با حساب کاربری در سرورهای گوگل است. در این مرحله که به طور خودکار می باشد، شماره تمامی افراد لیست تماس به حساب کاربری شما در سرورهای گوگل ارسال می شود و اگر سری به آدرس  contacts.google.com بزنید، می توانید آنها را ببینید.

 

 

 با این وجود اگر همگام سازی خودکار انجام نشد، وارد قسمت Accounts و حساب کاربری گوگل در اندروید شوید و این کار را به شکل دستی انجام دهید. چنانچه در آینده گوشی تازه ای خریدید، کافی است اکانت خود را وارد آن نمایید تا تمامی تماس های خود را در گوشی بیابید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید