آموزش چگونه یک کلمه را به فرهنگ لغت Google Docs وارد کنیم؟

0

فرهنگ لغت Google Docs
فرهنگ لغت Google Docs

آموزش چگونه یک کلمه را به فرهنگ لغت Google Docs وارد کنیم؟

مقدمه:دوستان گرامی  اغلب اوقات امکان دارد که از واژه ای استفاده کنید که توسط Google Docs ( ( این برنامه از سرویس های تحت وب شرکت گوگل می باشد )  شناسایی نشود . حالا امکان دارد یک واژه ای باشد که از خود ابداع کرده اید یا واژه ای باشد که هنوز توسط Google Docs کشف نشده باشد در هر صورت می توانید آن را به واژه نامه Google Docs اضافه کنید .

فرهنگ لغت Google Docs
فرهنگ لغت Google Docs

برای اضافه کردن کلمه ها به واژه نامه Google Docs از دو راه می توانید استفاده کنید . ما در این جا هر دو روش را توضیح می دهیم روش اصلی به شما این اجازه را می دهد که کلمه ها را یکی پس از دیگری وارد کنید در حالیکه در روش دوم پس از نوشتن کلمه مورد نظر در سند این اجازه را به شما می دهد که آن را وارد واژه نامه کنید .

نحوه اضافه کردن کلمه به واژه نامه Google Docs
۱ . در برنامه Google Docs بر روی گزینه Tools در نوار منو ( در قسمت بالای برنامه ) کلیک کنید .

۲ . در منوی ظاهر شده گزینه Personal Dictionary را انتخاب کنید .

فرهنگ لغت Google Docs
فرهنگ لغت Google Docs

۳ .در کادر باز شده  واژه مورد نظر خود را تایپ کرده و سپس بر روی Add کلیک کنید . ( برای هر تعداد کلمه که می خواهید آن ها را وارد کنید این کار را تکرار کنید )

۴ . در آخر نیز بر روی گزینه Save کلیک کنید تا واژه ها ذخیره شوند .


حالا برنامه Google Docs واژه های شما را به عنوان واژه ای صحیح شناسایی می کند .
نتیجه گیری:کاربران محترم به پایامن ترفند جدید  چگونه یک کلمه را به فرهنگ لغت Google Docs وارد کنیم رسیدیم,  در روش دوم اگر شما می خواهید که در هنگام کار کردن بر روی پروژه کلمه مورد نظر خود را در واژه نامه وارد کنید تنها کافیست که واژه خود را نوشته سپس بر روی آن کلیک راست کنید و در منوی ظاهر شده گزینه Add to Personal Dictionary را انتخاب کنید . با این کار واژه مورد نظر به راحتی به واژه نامه برنامه Google Docs وارد می شود .

لینک مطلب

پاسخ دهید