آموزش چگونه firmware کنترلر Xbox One را بدون استفاده از Xbox آپدیت کنیم ؟

0

firmware کنترلر Xbox One
firmware کنترلر Xbox One

آموزش چگونه firmware کنترلر Xbox One را بدون استفاده از Xbox آپدیت کنیم ؟

مقدمه:دوستان خوبم  مایکروسافت به طور مداوم و پیوسته آپدیت های firmware جدیدی را برای کنترلر Xbox One عرضه می کند . آین آپدیت ها باگ هایی را بر طرف می کنند . اما اگر شما از کنترلر xbox One بر روی کامپیوترهای خانگی استفاده می کنید شما نمی توانید به صورت اتوماتیک  firmware کنترلر Xbox One را آپدیت کنید .

چگونگی آپدیت firmware کنترلر Xbox One در ویندوز ۱۰
اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می کنید روند آپدیت کار بسیار راحتی است اگر چه این راه ساده کمی متفاوت است .
در مرحله اول Store app را که داخل ویندوز ۱۰ قرار دارد را باز نمایید . و عبارت Xbox Accessories را جستجو کرده و برنامه Xbox Accessories را که توسط مایکروسافت تولید شده است را نصب نمایید . این برنامه با برنامه داخلی ویندوز با نام “Xbox”  تفاوت دارد .

firmware کنترلر Xbox One
firmware کنترلر Xbox One

سپس کنترلر Xbox One را به کامپیوتر متصل کنید و کنترلر را روشن نمایید .
–    اگر از کنترلر جدید Xbox One که بعد از تاریخ  June 2015 تولید شده است استفاده می نمایید ( کنترلری که جک ۳٫۵ میلی متری صدا یا جک هدفون بر روی آن وجود دارد ) می توانید کنترلر خود را از طریق آداپتور wireless به صورت بی سیم و یا آن را از طریق کابل USb متصل نمایید .
–    اگر از کنترلر Xbox One  استفاده می کنید که فاقد جک ۳٫۵ میلیمتری صدا است شما باید حتما آن را از طریق کابل USb به سیستم متصل نمایید در غیر این صورت ویندوز نمی توانید firmware کنترلر شما را به صورت وایرلس آپدیت نماید .
–    اگر حتی شما از جدید ترین نسخه کنترلر Xbox One استفاده می کنید . نسخه ای که از بلوتوث بهره می برد و بر روی کنسول  Xbox One S عرضه می شود . شما نمی توانید  firmware آن را از طریق اتصال بلوتوث آپدیت نمایید . شما حتما باید آن را از طریق کابل USB و یا با استفاده از آداپتور وایرلس آن را آپدیت نمایید .
اگر شما به صورت بدون سیم از کنترلر استفاده می نمایید مطمئن شوید با فشردن طولانی مدت دکمه Xbox بر روی کنترلر آن را روشن نمایید .
بعد از اتصال کنترلر به کامپیوتر اگر آپدیت firmware کنترلر عرضه و در دسترس باشد شما گزینه  Update required را مشاهده خواهید کرد . بر روی این گزینه کلیک کرده تا برنامه , آپدیت firmware را نصب نماید .

اگر آپدیت firmware در دسترس نباشد , شما فقط صفحه ای با گزینه های Configure و Device info مواجه می شوید . این بدان معنا است که firmware کنترلر شما در حال حاضر از جدیدترین نسخه استفاده می کند .

شما نمی توانید Firmware کنترلر Xbox One را از طریق ویندوز ۷ و یا ۸ آپدیت کنید
متاسفانه برنامه  Xbox Accessories فقط در ویندوز ۱۰ موجود است و مایکروسافت هیچ راهی را برای آپدیت کردن کنترلر Xbox One از طریق ویندوز ۷ و ۸ عرضه نکرده است .
برای آپدیت Firmware کنترلر Xbox One شما باید کنترلر خود را یا به کامپیوتر ویندوز ۱۰ و یا کنسول Xbox One متصل نمایید .
نتیجه گیری:کاربران محترم در بخش پایانی  با استفاده از کنسول فقط کافیست کنترلر را از طریق کابل Usb متصل نمایید و  Firmware به صورت اتوماتیک آپدیت می شود . ( در صورت اتصال به اینترنت ) اگر این اتفاق صورت نگرفت به مسیر All Settings > Kinect & Devices > Devices & Accessories رفته و گزینه controller را انتخاب نمایید . اگر آپدیتی عرضه شده باشد گزینه  Update را انتخاب نمایید .

firmware کنترلر Xbox One
firmware کنترلر Xbox One

اگر آپدیتی در دسترس نباشد شما پیغام No Update Available را مشاهده خواهید کرد .

لینک مطلب

پاسخ دهید