آموزش کار با اپلیکیشن اینستاگرام , جدید

0

 مقدمه:دوستان خوبم اینستاگرام در سال‌های اخیر رشد فوق‌العاده‌ای در جذب کاربران به خود داشته و توانسته تا در کشورهای بسیاری از جمله ایران، به محبوب‌ترین شبکه‌ی اجتماعی تبدیل شود. امروز در مقاله‌ای اختصاصی، به آموزش تمامی بخش‌ها، ترفند‌ها و ابزار‌های موجود در اینستاگرام خواهیم پرداخت. با گیگر همراه باشید.

در هنگام نگارش این متن اینستاگرام در نسخه‌ی ۶٫۲۱٫۰ به سر می‌برد و در طی این مسیر کم‌و‌کاستی‌های بسیاری را برطرف و امکانات بیشتری را نیز به خود اضافه کرده است. برای مثال تا چند هفته پیش بخش فیدهای اینستاگرام دارای محدودیت بارگذاری در تعداد پست‌ها بود به طوری که برای مثال اگر در نبود شما ۵۰۰ پست جدید هم داده شده بود، شما تنها تا تعداد خاصی از آن‌ها را می‌توانستید مشاهده کنید و با رسیدن به انتهای این لیست، دیگر پست جدیدی بارگذاری نمی‌شد. خوشبختانه اینستاگرام به رفع این موضوع پرداخته و این محدودیت را از بین برده است. با این حال اگر از گوشی‌های میان‌رده یا پایین‌تر استفاده می‌کنید این موضوع چندان تفاوتی هم برای شما نخواهد داشت چراکه با وجودآنکه محدودیت بارگذاری از بین رفته است، اینستاگرام با رسیدن به پست‌های قدیمی‌تر (برای مثال دو روز پیش) کرش می‌کند و از محیط برنامه خارج می‌شود که البته امیدواریم در بروزرسانی‌های بعدی این مشکل برای کاربران گوشی‌های میان‌رده برطرف شود. در ادامه به معرفی این اپلیکیشن و تمامی ترفند‌ها و بخش‌های آن می‌پردازیم.

معرفی چهار گزینه‌ی اصلی برنامه

آموزش کامل کار با اپلیکیشن اینستاگرام
آموزش کامل کار با اپلیکیشن اینستاگرام

گزینه‌ی اول مربوط به بخش اصلی برنامه (فیدها) است. این بخش مانند Home Page فیسبوک عمل می‌کند و پست‌های ارسال شده توسط اشخاصی که آن‌ها را فالو کرده‌اید در این بخش به نمایش گذاشته می‌شوند.

گزینه‌ی دوم بخش جستجوی اینستاگرام است که شامل چند ابزارک مختلف است. با کلیک روی گزینه‌ی ذره‌بین، به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که عکس‌ها و ویدئوهایی به صورت اتفاقی از حساب‌های اینستاگرام به شما نمایش داده می‌شوند. این انتخاب‌ها بر اساس علایق شما صورت می‌گیرد، به این معنا که اینستاگرام افراد فالو شده توسط شما را آنالیز می‌کند و بر اساس آن، پیج‌ها و پست‌هایی که ممکن است برای شما جالب باشد را نمایش می‌دهد. این امر در دو برگه جداگانه صورت می‌گیرد. در تب Photo عکس‌های اتفاقی، و در تب People پیج‌های متفاوت را مشاهده خواهید کرد. برای مثال اگر پیج تعدادی بازیگر مانند محمدرضا گلزار، بهنوش بختیاری و مهدی پاکدل را فالو کرده باشید، ممکن است در این بخش، پیج رضا عطاران یا… را نیز مشاهده کنید. در همین بخش با کلیک بر روی کادر جستجوی بالا، با دو بخش متفاوت رو به رو خواهید شد. بخش Users و Hashtag. اگر کلمه‌ی جستجو شده (برای مثال Car) در بخش اکانت‌ها جستجو شود، صفحه‌های مربوط به آن، و اگر همین کلمه در بخش هشتگ‌ها جستجو شود نیز تمامی عکس‌های مرتبط با موضوع جستجو شده‌، برای شما به نمایش در خواهد آمد. در این بخش عکس مورد نظر می‌تواند از پیجی کاملا متفاوت یا حتی یک پروفایل شخصی باشد.

آموزش کامل کار با اپلیکیشن اینستاگرام
آموزش کامل کار با اپلیکیشن اینستاگرام

نتیجه گیری:کاربران گرامی و عزیز به انتهای ترفندهای اینستاگرام رسیدیم, گزینه‌ی سوم بخش مدیریت اعلان‌ها است. این بخش همانطور که در تصویر بالا نیز مشخص است شامل دو برگه جداگانه با عنوان You و Following است. در بخش You اگر کسی برای شما درخواست دوستی بفرستد، عکس شما را لایک کند یا برایتان کامنت بگذارد به شما اطلاع رسانی خواهد شد. در تب دوم نیز می‌توانید اطلاعات مختصری از افرادی که آن‌ها را فالو کرده‌اید پیدا کنید. برای مثال می‌توانید متوجه شوید که فلان دوستتان چه عکس‌هایی را لایک کرده یا به تازگی چه صفحه‌ای را فالو کرده است .نحوه‌ی کارکرد آن نیز به این صورت است که با باز کردن اینستاگرام در صورتی که اعلان جدیدی برای شما وجود داشته باشد، یک نقطه نارنجی رنگ روی این گزینه ظاهر می‌شود تا به شما این موضوع را اطلاع‌رسانی کند.

گزیه چهارم نیز پروفایل شخصی شما است. در این بخش تمامی عکس‌ها و ویدئوهایی که ارسال کرده‌اید وجود دارند, امیدوارم مفید بوده باشه همراه با ما باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید