آموزش کامل چگونه مک خود را برای macOS Sierra آماده کنیم؟

0

macOS Sierra
macOS Sierra

آموزش کامل چگونه مک خود را برای macOS Sierra آماده کنیم؟

مقدمه:عزیزان کمپانی اپل انتشار نسخه نهایی macOS Sierra را برای تمامی کاربران مک آماده کرده و  قابل دانلود از اپ استور میباشد. اما قبل از بروزرسانی به نخست به مواردی که در این پست به شما خواهیم گفت توجه و عمل کنید.

 

نخست :

 

از سازگار بودن مک خود برای پشتیبانی از این نسخه اطمینان حاصل کنید. مک هایی که می توان بر روی آن این نسخه از مک او اس را نصب کنید از قرار زیر است

 

MacBook Pro ۲۰۱۰ و به بعد
MacBook Air ۲۰۱۰ و به بعد
Mac Mini ۲۰۱۰ و به بعد
Mac Pro ۲۰۱۰ و به بعد
MacBook اواخر ۲۰۰۹ و به بعد
iMac اواخر ۲۰۰۹ و به بعد

 

 

دوم :

از سیستم خود بک آپ بگیرید

 

اگرچه بروزرسانی های اپل بسیار روان هستند و کمتر مشکل در حین کار پیش می آید اما احتیاط شرط عقل است! برای پیش نیامدن اتفاقاتی تلخ احتمالی و از دست ندادن اطلاعات خود بهتر است از طریق  Time Machine از دیوایس خود بک آپ گیری لازم را انجام دهید.  جدا به این فکر نکنید که تا بحال برای شما اتفاقی نیافتاده ، پس ایندفعه هم مشکلی پیش نخواهد آمد! بلعکس! iOS 10 هم قرار بود آپدیتی آسان و روان باشد اما دیدیم که کاربرانی مشکلاتی داشتند. پس حتما از اطلاعات مک خود فایل پشتیبانی تهییه کنید.

 

سوم :

اتصال به شبکه اینترنتی قدرتمند

 

بی شک اکثر مک ها دارای قابلییت Wi-Fi دارند اما از سال ها پیش اپل به حذف پورت LAN پرداخته و قطعی شبکه در شبکه های بی سیم بیشتر است. پس هنگام دریافت سیستم عامل مک از اپ استور مطمن باشید که به اینترنت پر سرعت متصل هستید و از تنظیمات WiFi خود اطمینان حاصل کنید.

 

چهارم :

برای تاخیر در دریافت آپدیت آماده باشید!

 

مانند هر سال بدلیل شلوغ شدن فوق العاده سرور های اپل همیشه مشکل در پیدا شدن بروزرسانی و یا مشکل دانلود کند را خواهیم داشت. پس از اگر عجله ندارید روز بعد شروع به دانلود این بروزرسانی کنید.

 

 

نتیجه گیری:کاربران عزیز این ها مقدماتی برای برزورسانی به جدیدترین سیستم عامل macOS Sierra بود. اگر می خواهید بصورت Clean install این نسخه را نصب کنید ، پس از انتشار نسخه کامل آن در سایت قرار خواهد گرفت. سپس از طریق فلش شروع به ساخت فلش بوتیل کنید و با آموزش های لازم که در سایت قرار گرفته است مطالعه کنید.

گردآوری:گیگر

منبع: macneed

لینک مطلب

پاسخ دهید