آموزش کامل کاربردی ترین ترفندهای فتوشاپ, قسمت ۴

0

کاربردی ترین ترفندهای فتوشاپ
کاربردی ترین ترفندهای فتوشاپ

آموزش کامل کاربردی ترین ترفندهای فتوشاپ , قسمت ۴

 تبدیل تصویر یا شی به یک براش
مقدمه:خب دوستان خوبم در قسمت قبلی به ۴ تا از ترفندهای کاربردی در فتوشاپ پرداختیم و توضیح دادیم, حالا وارد منو Edit شوید و سپس Define Brush Preset را برای تصویر فعلی برگزینید. به همین آسانی از تصویر خود یک براش ساختید. برای ساخت براش از اشیا سعی کنید این فایل‌ها بدون پس زمینه باشند تا کیفیت بهتری را ارائه کنند.

 

۱۶ – تغییر فونت سریع نوشته‌ها
فتوشاپ رابط کاربری جامعی برای ویرایش نوشته‌ها ندارد اما این ترفند فتوشاپ می‌تواند آن را آسان‌تر از هر موقع دیگر کنید. با انتخاب لایه نوشته، و سپس انتخاب ابزار نوشتن، می‌توانید از تولبار بالا به تمامی فونت‌ها دسترسی داشته و نوشته خود را با تمامی فونت‌های موجود در کامپیوتر خود مشاهده کنید.

 

۱۷ – چیزی فراتر از بازگشت به عقب
همانطور که می‌دانید کلید ترکیبی Ctrl + Z (در مک Cmd + Z) موجب می‌شود که شما یک مرحله به گذشته بروید؛ اما اگر می‌خواهید چندین مرحله به گذشته بروید می‌توانید با فشردن کلید میانبر Ctrl + Alt + Z چندین مرحله به سمت عقب بازگردید.

 

۱۸ – تغییر نشانه ماوس برای براش

نتیجه گیری:کاربران محترم به پایان مطلب جدید کامل کاربردی ترین ترفندهای فتوشاپ رسیدیم,  در آخرین ترفند فتوشاپ این قسمت می‌خواهیم به تغییراتی برای استفاده بهتر از براش‌ها بپردازیم. شما می‌توانید چند نوع نشانه ماوس را جهت استفاده براش‌های مختلف امتحان کنید. برای این کار ابتدا کلید میانبر Ctrl + K را بفشارید. سپس در سمت چپ به بخش Cursors بروید. در اینجا می‌توانید نشانه ماوس را تغییر دهید. همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:beytoote

لینک مطلب

پاسخ دهید