آموزش کمک گرفتن از Siri برای مشاهده‎ی تصاویر آیفون و آیپد

0

کمک گرفتن از Siri برای مشاهده‎ی تصاویر
کمک گرفتن از Siri برای مشاهده‎ی تصاویر

آموزش کمک گرفتن از Siri برای مشاهده‎ی تصاویر آیفون و آیپد

مقدمه:خب دوستان عزیز دستیار هوشمند اپل که از سوی این شرکت Siri نامگذاری شده است، خدمتکار خَدومی برای کاربران دستگاه‌های iOS به حساب می‌آید و همواره تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا بدون کم‌ترین چشمداشتی فرمان‌های مخاطب خود را به نحو احسن به انجام رساند.

در کنار فرامین ساده‌ای مانند تنظیم Alarm دستگاه یا برقراری تماس با مخاطبی خاص، Siri می‌تواند از پس دستورات پیچیده‌ی کاربرانش نیز بر آید و اموری مانند نمایش تصویرها و عکس‌های ذخیره شده در حافظه‌ی دستگاه را برای مخاطبش به خوبی به انجام رساند. احتمالاً این موضوع که Siri اپلی‌ها آنقدر باهوش و ذکاوت است که بتواند بدون گرفتن کمک خاصی از کاربر دستگاه، تصاویر ذخیره شده را جست‌وجو کند و محتوای درخواستی مخاطب را نمایش دهد، مایه‌ی حیرت و شگفتی آن دسته از کاربرانی باشد که هنوز با توانمندی‌های ریز و درشت دستیار هوشمند اپل بر روی سیستم‌عامل iOS 9 به خوبی آشنا نیستند.

راهنمای تماشای تصاویر ذخیره شده بر روی آیفون وآیپد با استفاده از Siri؛

برای شروع کار اگر قصد داشته باشید تا تصاویر ثبت شده از سفری خاص را بر روی دستگاه iOS خود مشاهده کنید، کافی است تا با بیان عبارت Siri, show me photos from… از دستیار هوشمند اپل بخواهید تا عکس‌های سفر خاطره‌انگیزتان را برای شما به نمایش گذارد. به همین ترتیب، اگر تصمیم بگیرید تا جست‌وجوی خود را محدودتر کنید و تصاویر مشخص‌تری را مشاهده کنید، می‌توانید با اضافه کردن قید زمانی به فرمان شفاهی خود، برای مثال از Siri درخواست کنید تا عکس‌های Last Week یا ثبت شده در هفته‌ی گذشته را برای شما به نمایش گذارد. در این حالت نیز قبل از آن که جمله‌ی خود را به پایان برسانید، Siri آماده به کار، تصاویر درخواستی را برایتان نمایش خواهد داد. احتمالاً پس از ارائه‌ی خدمات فوق، Siri به عنوان دستیار هوشمند دستگاه‌های iOS توانسته است، نظر شما را به توانایی‌های خود جذب نماید و اعتماد بیش‌تری را برای خودش جلب کند.

 

دقت نظر Siri در همین جا متوقف نمی‌شود و کاربر iOS می‌تواند بدون نگرانی از نافرمانی احتمالی دستیار هوشمند خود، باز هم جزئیات بیش‌تری به دستوراتش اضافه کند و از Siri نمایش تصاویر ثبت شده در تاریخی خاص را طلب کند و به عنوان مثال با بیان عبارت Show me photos from November of 2014 از Siri آیفون یا آیپد خود بخواهد تا تنها تصاویر ثبت شده در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی را برای وی بر روی صفحه‌ی نمایش به صف کند.

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، Siri کاملاً نسبت به مکان ثبت عکس‌های مخاطبان نیز حساس هست و در یافتن تصاویری که برچسب مکان خاصی را بر پیشانی دارند، مشکلی ندارد. در این شرایط تنها کافی است تا با ادای جمله‌ی show me photos from… به Siri بگویید که مایل هستید، تصاویر کدام سفر خاص یا عکس‌های ثبت شده در کدامین مکان را مشاهده نمایید.

بهتر است مدام برای دسترسی به نتایج بهتر در جست‌وجو، دستورات خود را تغییر دهید و با اضافه کردن عباراتی مانند Nearby، One Year Ago، Favorites، Home و Selfies به Siri کمک کنید تا عملکرد مؤثرتری هنگام نمایش تصاویر درخواستی داشته باشد.

نتیجه گیری:کاربران محترم به انتهای ترفند کمک گرفتن از Siri برای مشاهده‎ی تصاویر آیفون و آیپد رسیدیم در این بخش در آخر نیز به این نکته توجه داشته باشید تا هر زمان از Siri درخواست جست‌وجوی عکس‌های ذخیره شده‌ی خود را می‌کنید، حتماً ضمیر My را نیز به دستور خود اضافه کنید تا Siri گیج نشود و وقت خود را با گشت‌وگذار بیهوده در اینترنت برای یافتن تصاویر دیگری تلف نکند.امیدوارم لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:applestan

لینک مطلب

پاسخ دهید