آموزش کپی و معکوس کردن Motion Tween ها در Adobe Flash

0

کپی و معکوس کردن Motion Tween ها در Adobe Flash 1

آموزش کپی و معکوس کردن Motion Tween ها در Adobe Flash

مقدمه:دوستان عزیز گاهی نیاز دارید از motion tween ها و frame های ایجاد شده کپی برداری کنید و یا آنها را معکوس کنید . اما این کار در نرم افزار فلش چگونه امکان پذیر میباشد ؟ در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ خواهم داد همراه ما باشید .
ابتدا برای بررسی این کار بنده سه شئی را بر روی صفحه قرار داده ام(هر شئی در یک لایه قرار گرفته است) و motion tween را به آنها اعمال کردم این . این motion tween به گونه ای عمل میکند که ابتدا مستطیل نمایش داده میشود سپس دایره و بعد از آن مربع . شما هم با توجه به آموزش های قبلی به راحتی میتوانید چنین motion tween را طراحی کنید .

ج

حالا قصد دارم این شئی ها با همین ترتیب وارد صفحه شوند اما ترتیب خارج شدن آنها بر عکس باشد یعنی اول مربع بعد دایره و در آخر مستطیل از صفحه خارج شود برای انجام این کار باید مراحل زیر را انجام دهید.

۱٫ ابتدا تمامی farme های ایجاد شده را انتخاب کنید و سپس بر روی آنها راست کلیک کرده و بر روی گزینه ی copy frame کلیک کنید .

 

۲٫حالا باید این frame ها را در نوار زمانی کپی کنید . مکان کپی کردن این frame ها بستگی به سلیقه خودتان دارد. برای کپی کافیست ابتداframe 95 را از لایه سوم انتخاب کنید و سپس کلید shift را پایین نگه دارید و بر روی frame 95 از لایه اول کلیک کنید.

کپی و معکوس کردن Motion Tween ها در Adobe Flash 3

۳٫ حالا بر روی این frame ها راست کلیک کرده و گزینه ی paste frame را انتخاب کنید.

کپی و معکوس کردن Motion Tween
کپی و معکوس کردن Motion Tween

۴٫ تا به این جا نصف کار انجام شده است . اگر فایل را اجرا کنید مشاهده خواهید کرد که پس از نمایش داده شدن شئی ها همه ی آن ها با هم از روی صفحه پاک میشوند.  در این مرحله باید frame های که کپی کرده بوده ایم را معکوس کنیم . برا انجام این کار frame های مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس بر روی آنها راست کلیک کرده و ار بین گزینه ها REVERSE key frame را انتخاب کنید .

کپی و معکوس کردن Motion Tween
کپی و معکوس کردن Motion Tween

نتیجه گیری:کاربران محترم به پایان مطلب آموزش کپی و معکوس کردن Motion Tween ها در Adobe Flash رسیدیم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید