آموزش : گوگل Keep؛ یادداشت برداری در نهایت سادگی!

0

آموزش : گوگل Keep؛ یادداشت برداری در نهایت سادگی!

چند بار شده لازم باشد مطلبی را جایی در گوشی موبایل یادداشت کنید و این کار به شکل ساده و رضایت بخشی انجام شود؟ چند بار شده از جستجو در یادداشت های خود لذت ببرید و دلیل آن جذابیت رابط کاربری و تر و تمیزی همه چیز باشد؟ اگر بخواهید جای یادداشت ها مطمئن باشد و از لپتاپ یا هر کامپیوتر دیگری هم بتوانید در مرورگر وب آنها را ببینید چطور؟ برای پاسخ به این موارد اپلیکیشن ها و سرویس های ابری گوناگونی را می یابید و در این بین، گوگل Keep یکی از بهترین هاست.

در اینجا قصد نداریم Keep را کالبد شکافی کنیم و به قابلیت های ریز و درشت آن بپردازیم. به جای آن می خواهیم ببینیم نیازهای مرسوم و معمول چگونه رفع و رجوع می شوند. برای استفاده از Keep روی دستگاه اندرویدی نیاز به دریافت اپلیکیشن آن از Google Play و البته یک حساب کاربری گوگل (همان حساب جیمیل) دارید. البته تمامی دستگاه های نکسوسی آن را نصب شده روی خود دارند.

 

پیش از هر چیز توصیه می کنیم ویجت Keep با ابعاد 2×3 را روی یکی از صفحات خانگی قرار دهید. این ویجت که بزرگی آن قابل تغییر است، قابل اسکرول بوده و از بخش بالایی آن و با انتخاب علامت + می توانید یادداشت یا لیست تازه ای بسازید. البته اگر عرض ویجت کمی بزرگتر باشد گزینه های دیگری هم برای ایجاد یاداشت صوتی، طرح (Drawing) و عکس دیده می شوند؛ که این موارد را می توانید به یادداشت های ساخته شده هم بیافزایید.

 

اگر یادداشتی را نمی خواهید در صفحه اصلی ببینید، با انگشت خود آن را به راست یا چپ بکشید تا آرشیو شود. هر آنچه ساخته اید در سرورهای گوگل ذخیره می شود و می توانید با رفتن به آدرس Keep.google.com به آنها دسترسی یابید و تقریبا هر کاری را که در گوشی موبایل می کردید، در آنجا هم ادامه دهید.

 

کار با گوگل Keep ساده و لذتبخش است. توصیه می کنیم آن را تجربه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید