آموزش ۱۲ ژست لمسی کاربردی و پنهان در سیستم عامل iOS قسمت ۱

0

 ژست لمسی کاربردی و پنهان در سیستم عامل iOS
ژست لمسی کاربردی و پنهان در سیستم عامل iOS

آموزش ۱۲ ژست لمسی کاربردی و پنهان در سیستم عامل iOS قسمت ۱

مقدمه:دوستان  بیش‌تر کاربران آیفون و آیپد شرکت اپل از ژست‌های لمسی موجود در سیستم عامل iOS اطلاع کافی ندارند. به همین دلیل معمولا مجبور به صرف زمان بیش‌تری با گوشی اپلی خود هستند. با بهره‌مندی از ۱۲ ژست لمسی پنهان موجود در سیستم عامل iOS اپل که در ادامه‌ی مقاله معرفی خواهیم کرد، می‌توانید مدیریت بیش‌تری روی مقوله‌ی زمان داشته باشید. به احتمال زیاد با برخی از این ژست‌های لمسی آشنا هستید اما موارد دیگر می‌تواند از دید بسیاری از کاربران مخفی باشد.

در ادامه‌ی مقاله می‌توانید با ژست‌های لمسی مربوط به نرم‌افزارهای Mail، Photos، Messages و دیگر نرم‌افزارهای iOS آشنا شوید.

۱- ذخیره‌ی پیش نویس در نرم‌افزار Mail

گاهی اوقات که در حال نوشتن یک پیام ایمیلی جدید هستید، نیازمند مراجعه به پیام‌های داخل جعبه‌ی ورودی (inbox) خود می‌شوید. برای این که پیامی که در حال نوشتن آن هستید به صورت پیش نویس (draft) ذخیره شود، کافی است انگشت خود را روی نوار بالایی نرم‌افزار Mail گذاشته و به سمت پایین بکشید (swipe down). با انجام این کار، درحالی که پیام‌های موجود در اینباکس خود را مشاهده می‌کنید، پیام ایمیل جاری شما به صورت یک نوار در پایین صفحه قرار می‌گیرد. اگر مایل به ویرایش یا تکمیل کردن پیام خود هستید، فقط باید بر روی نوار یاد شده ضربه بزنید.

۲- مشاهده‌ی همه‌ی پیش نویس‌ها در نرم‌افزار Mail

کاربران می‌توانند در نرم‌افزار Mail سیستم عامل iOS، اقدام به ذخیره‌ی تعداد زیادی از پیش نویس‌ها کنند. به منظور مشاهده‌ی فهرست همه‌ی پیش نویس‌های خود، دکمه‌ی ایجاد ایمیل جدید واقع در گوشه‌ی پایینی سمت راست را برای چند ثانیه لمس کنید.

۳- بازگشت به بندانگشتی‌ها در نرم‌افزار Photos

هنگام مشاهده‌ی یک تصویر در نرم‌افزار Photos، می‌توانید با لمس دکمه‌ی واقع در گوشه‌ی سمت چپ بالایی به نمایش بندانگشتی تصاویر آلبوم یا مجموعه تصاویر خود بازگردید. در آیفون‌های با صفحه نمایش بزرگ‌تر، درحالی که از یک دست برای گرفتن گوشی استفاده می‌کنید، دسترسی به این دکمه بسیار سخت خواهد بود. آسوده‌ترین راه برای بازگشت به نمایش بندانگشتی تصویر، کشیدن انگشت به سمت پایین روی تصویر در حال نمایش است.

۴- انتخاب تصاویر

برای این که تصاویر مورد نظر خود را به منظور به اشتراک گذاری یا حذف از حافظه‌ی دستگاه، در حالت انتخاب قرار دهید، نیازی نیست که بر روی تک تک آن‌ها ضربه بزنید. بهترین راهکار برای انتخاب چندگانه‌ی تصاویر، ضربه زدن بر روی دکمه‌ی انتخاب واقع در گوشه‌ی بالایی سمت راست و سپس کشیدن انگشت بر روی ردیفی از تصاویر مورد نظر است.

 ژست لمسی کاربردی و پنهان در سیستم عامل iOS
ژست لمسی کاربردی و پنهان در سیستم عامل iOS

۵- حرکت به بخش بالایی یا پایینی آلبوم تصاویر

مقاله مرتبط:

  • در iOS 9 غرق شوید: قابلیت‌‌های ریز و درشت نسخه جدید سیستم عامل موبایل اپل

همانند دیگر نرم‌افزارهای مرتبط با نمایش تصویر، می‌توانید با ضربه به لبه‌ی بالایی نمایشگر در داخل نرم‌افزار Photos، به بخش بالایی آلبوم تصاویر یا مجموعه تصاویری (collections) که در حال مشاهده‌ی آن هستید، بازگردید. با انجام این کار، می‌توانید در یک لحظه به قدیمی‌ترین تصاویر خود بازگردید. به جای مرور (Scroll) طولانی مدت تصاویر به طرف پایین و برای مشاهده‌ی جدیدترین تصاویر، فقط کافی است که روی لبه‌ی پایینی صفحه نمایش ضربه بزنید. ژست لمسی یاد شده، بهترین راه برای رسیدن به بخش پایینی نمای جاری است که از جابه‌جایی اشتباه به دیگر نماها جلوگیری می‌کند.

۶- بزرگ‌نمایی در ویدیوی در حال پخش

نتیجه گیری:کاربران عزیز و محترم به انتهای موضوع ۱۲ ژست لمسی کاربردی و پنهان در سیستم عامل iOS  رسیدیم .  به احتمال بسیار زیاد از ژست لمسی کشیدن دو انگشت به سمت هم (Pinch) و دور کردن دو انگشت از هم (Spread) برای تغییر بزرگ‌نمایی در تصاویر آگاهی دارید. هم‌اکنون می‌توانید با دور کردن دو انگشت از یکدیگر و نیشگون گرفتن ویدیوی درحال پخش، اقدام به تغییر

 ژست لمسی کاربردی و پنهان در سیستم عامل iOS
ژست لمسی کاربردی و پنهان در سیستم عامل iOS

بزرگ‌نمایی بخش‌هایی از آن کنید. همراه با ما باشید.

گرد آوری: گیگر

منبع:zoomit

لینک مطلب

پاسخ دهید