آموزش ۳ ترفند کاربردی در جیمیل

0

 d33547ddfc9abda50f6871bd03dc4943_L

آموزش تصویری ۳ ترفند کاربردی در جیمیل

مقدمه: دوستان عزیز جیمیل دارای ترفندهای فراوانی است که پرداختن به هر قسمت از گزینه های آن نیاز به زمان زیادی دارد . به عنوان مثال تا به حالا از گزینه TASK یا Mute در جیمیل استفاده کرده اید ؟ اگر شما هم از پیغام‌ها و اسپم‌های بی‌موردی که هر ساعت برایتان فرستاده می‌شود خسته شده‌اید کافیست بر روی ایمیل مورد نظر کلیک کنید و گزینه‌ی Mute را برای آن فعال کنید. از این پس دیگر ایمیلی را از شخص مورد نظر دریافت نمی‌کنید ایمیل وی وارد اینباکس شما نمی‌شود.

ایمیل های مزاحم را نادیده بگیرید

1_3_ترفند_کاربردی_در_جیمیل

اگر شما هم از پیغام‌ها و اسپم‌های بی‌موردی که هر ساعت برایتان فرستاده می‌شود خسته شده‌اید کافیست بر روی ایمیل مورد نظر کلیک کنید و گزینه‌ی Mute را برای آن فعال کنید. از این پس دیگر ایمیلی را از شخص مورد نظر دریافت نمی‌کنید ایمیل وی وارد اینباکس شما نمی‌شود.

یادآوری ایمیل های دریافتی و نمایش آن در زمان مشخص با استفاده از task

2_3_ترفند_کاربردی_در_جیمیل

آیا می‌دانستید که می‌شود ایمیل دریافتی را به یک Task تبدیل کرد؟ کافیست همانند قابلیت Mute بر روی ایمیل مورد نظر کلیک کرده و در بخش More گزینه‌ی Add to tasks را کلیک کنید. از آن به بعد پیغام مورد نظر وارد بخش Task شما می‌شود. یکی از حسن‌های این قابلیت این است که Task ها در Gmail برای یادآوری مطلبی به شما ساخته شده اند.

3_3_ترفند_کاربردی_در_جیمیل

پاک کردن ایمیل هایی که حجم آنها زیاد می باشد

4_3_ترفند_کاربردی_در_جیمیل

همانطور که می‌دانید گوگل فقط ۱۵ گیگابایت فضا را برای ایمیل شما در نظر گرفته است. پس تصاویر یا فیلم‌های پرحجمی که برای شما فرستاده می‌شود این محدودیت را محدود‌تر می‌کند. برای این که فایل‌های حجیم خود را پیدا کنید در قسمت سرچ اکانت عبارت larger_than:10m را سرچ کنید تا فایل‌هایی که بالاتر از ۱۰ مگ حجم دارند را به راحتی پیدا کرده و آن ها را پاک کنید. البته به جای کلمه‌ی ۱۰m می‌توانید حجم درخواستی مورد نظر را وارد کنید.

نتیجه گیری:کاربران گرامی و محترم به پایان مطلب آموزش ۳ ترفند کاربردی در جیمیل رسیدیم امیدوارم این ترفندهای کاربردی به کارتون بیاد و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید