آموزش Shape Tween ها در Adobe Flash , آموزش تصویری

0

Shape Tween ها در Adobe Flash 2

آموزش Shape Tween ها در Adobe Flash , آموزش تصویری

مقدمه:دوستان خوبم Shape tween ها به ما این امکان را میدهند که بتوانیم یک شئی را به شئی دیگر tween کنیم. در واقع کار Shape tween ها و motion tween ها باهم یکسان میباشد و برای متحرک سازی شئی به کار میروند اما برخلاف mation tween ها که حتما باید از سمبل های گرافیکی و یا movie clip استفاده کرد در مورد Shape tween ها نمیتوان از سمبل ها ذکر شده بهره برد در Shape tween ها شکل های ساده و object ها بسیار مناسب هستند . در ادامه این مقاله نحوه ایجاد Shape tween ها که کمی متفاوت با motion tween ها میباشد مورد بررسی قرار خواهم گرفت .
برای ایجاد Shape tween مراحل زیر را دنبال کنید.

۱٫ در ابتدا نرم افزار فلش را باز کنید و در صفحه کاری خود یک شئی را رسم کنید .

Shape Tween ها در Adobe Flash 1

۲٫تنها تفاوت برای ایجاد Shape tween در این مرحله میباشد . در این مرحله باید بر روی frame مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه ی insert keyframe را انتخاب کنید.

بب

۳٫حالا باید تغییری رابر روی شئی خود اعمال کنید به عنوان مثال جای آن را تغیر دهید و یا اندازه آن را کوچک و بزرگ کنید یا میتوانید همه ی این تغیرات را باهم بر روی شئی اعمال کنید.

۴٫حالا بر روی یکی از frame های ایجاد شده راست کلیک کنید و گزینه ی Shape tweencreate را انتخاب کنید.

Shape Tween ها در Adobe Flash 3

۵٫ حالا اگر فایل مورد نظر را اجرا کنید مشاهده خواهید کرد که Shape tween بر روی شئی شما اعمال شده است و نیازی به تبدیل شئی به سمبل وجود ندارد

نتیجه گیری:کاربران محترم به انتهای مطلب آموزش Shape Tween ها در Adobe Flash رسیدیم دوستان برای انجام این کار طبق توضیحات و آموزش پیش برید امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برد باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید