آنونس فیلم سینمایی «دو» با بازی پرویز پرستویی

0

به نقل از گیگر:

از آنونس فیلم سینمایی «دو» به کارگردانی سهیلا گلستانی رونمایی شد.

 به گزارش سینماخبر،  فیلم سینمایی «دو» به کارگردانی سهیلا گلستانی و تهیه‌کنندگی پرویز پرستویی در نخستین حضور بین‌المللی‌اش در نوزدهمین دوره جشنواره «شب‌های سیاه تالین» حضور دارد. این جشنواره در کشور استونی برگزار می‌شود و یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های درجه الف اروپایی است. این جشنواره برای نخستین سال بخش رقابتی فیلم‌های اول را برگزار می‌کند و امسال از فیلم «دو» نخستین ساخته بلند سهیلا گلستانی در مقام کارگردان برای حضور در این رویداد سینمایی دعوت به عمل آورده است.

کریستف زانوسی (کارگردان لهستانی)، الیسا سیمون (منتقد مجله ورایتی و مدیر برنامه‌ریزی فستیوال پالم اسپرینگز)، گاس وندنبرگ (کارگردان)، ایووفلت (طراح صدا برنده اسکار و گلدن گلاب برای فیلم the tangerines)، انتوان ورمتز (آهنگساز سینما)، گینتس برزینس (فیلمبردار و برنده اسکار و رئیس اتحادیه فیلمبردارن لیتوانی) داوران این جشنواره هستند.

مرجان علیزاده مدیر پخش بین الملل فیلم عنوان کرد که تینا لاک (رئیس این فستیوال) در گفت‌و‌گو با ورایتی به حضور فیلم «دو» در این فستیوال اشاره کرده است. تینا لاک در این گفت‌و‌گو از حضور۱۴ فیلم در بخش مسابقه جشنواره یاد کرده ونگاه کلی در انتخاب فیلم‌های اول را تولد یک ارتیست با نگاهی اصیل و دیدگاهی متفاوت و البته درگیر کردن مخاطب با داشتن پیغام جهانی برشمرده است.

او درباره انتخاب فیلم «دو» نیز اظهار داشت: محل تلاقی داستان‌های کوتاه و مطالعه فرهنگ عمومی مردم و تطابق این داستان‌ها با زندگی روزمره وتغییر عادت‌های روزمره زندگی که معمولا باعث ایجاد سرکشی می‌شود در این فیلم نشان داده شده است و فیلم «دو» زبان بصری مدرنیزم سینمای امروز ایران است.

فیلم سینمایی «دو» که با نگاهی به داستان «کفشهای خدمتکار» اثر برنارد مالامود نوشته شده است، داستان زن خدمتکاری را روایت می‌کند که در خانه بهمن کار می‌کند. بهمن بعد از سال‌ها زندگی در اروپا به ایران بازگشته و ارتباط عاطفی‌اش را با زندگی و گذشته‌اش قطع کرده است و بعد از بازگشت به خانه‌اش در ایران قصد فروش آن را دارد…

علی باقری نیز طراحی پوس‌تر خارجی فیلم را انجام داده است. پرویز پرستویی، مهتاب نصیرپور، سوگل خلیق، محمد ربانی، سارا قراچه‌داغی، مصطفی زند، پیمان جعفری، سارا پورصبری، الهام شعبانی، سمیه برجی، رضا مسعودی، علی احسانی، جواد فراهانی، امیر جنابی، مهرانه مهین ترابی، محمد علی سجادی، ارد زند، سمانه وفایی، منیر شاهین، حسام نورانی، امیر حسین ترابی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

نوزدهمین جشنواره فیلم «شب‌های سیاه تالین» از تاریخ ۱۳ تا ۲۹ نوامبر (۲۲ آبان تا ۸ آذر) در کشور استونی برگزار می‌شود. سهیلا گلستانی کارگردان و نویسنده و مهتاب نصیر‌پور یکی از بازیگران این فیلم سینمایی در اکران فیلم و نشست‌های پرسش و پاسخ این جشنواره حضور خواهند داشت.

منبع:خبرانلاين

پاسخ دهید