آنچه تازه پدرها باید بدانند

0

بسیاری از افراد بر روی ارتباط مادر و کودک تمرکز می‌کنند. اما پزشکان متخصص معتقدند که به غیر از کارهای فیزیکی مثل پرستاری و مراقبت، پدران هر کار دیگری را می‌توانند انجام دهند

بسیاری از افراد بر روی ارتباط مادر و کودک تمرکز می‌کنند. اما پزشکان
متخصص معتقدند که به غیر از کارهای فیزیکی مثل پرستاری و مراقبت، پدران هر
کار دیگری را می‌توانند انجام دهند، مثل: نگه داشتن نوزاد، در آغوش کشیدن و
آرام کردن .این ارتباط منحصر به فرد بین پدر و فرزند تازه متولد شده او
بسیار ویژه است.

اکنون شما یک پدر هستید! و این بسیار هیجان انگیز است، هر چند بخش‌هایی از آن برای شما واقعا جدید است ، مثل عوض کردن پوشک و آرام کردن کودکتان که در حال گریه است.

وظیفه ی تازه پدرها

از همان ابتدا آغاز کنید
آواز خواندن یا کتاب خواندن برای شکم باردار همسرتان ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما انجام این کار می‌تواند باعث ایجاد یک رابطه بسیار قوی قبل از به دنیا آمدن کودک شود. هم‌چنین شما می‌توانید رابطه با کودک خود را از طریق بودن در کنار همسرتان به سادگی تقویت کنید.”برای چکاب وضعیت او باید زیر نظر پزشک باشد، او را به سونوگرافی برده و همراه او به کلاس‌های تغذیه با شیر مادر بروید”

سعی کنید در فرایند بارداری درگیر شوید، به دلیل اینکه مادرانی که احساس حمایت بیشتری از سوی پدران می‌کنند، تمایل دارند که پدران را در آینده نیز بیشتر درگیر مراقبت از کودک بکنند. درگیر شدن هر چه بیشتر در این فرایند، احتمالاً به روابط بهتر شما با کودکتان می‌انجامد.

اگر همه چیز درباره نوزاد برای شما جدید است، همین حالا سعی کنید با آن احساس راحتی کنید. قبل از به دنیا آمدن فرزند خود، یک بعداز ظهر را با یکی از دوستانتان که به تازگی پدر شده است ، سپری کنید.

این تجربه به شما کمک می‌کند تا به اندازه کافی اعتماد به نفس پیدا کنید تا بتوانید بر روی شناخت فرزند تازه متولد شده خود تمرکز کنید. این کار از اتاق زایمان آغاز می‌شود.

هنگامی‌که کودک شما متولد می‌شود، در اولین روزهای زندگی فرزندتان ، سعی کنید از مشاوره‌های پرستاران بیمارستان استفاده کنید، چرا که آن‌ها می‌توانند تمام کارهای فوق العاده که پدران می‌توانند انجام دهند، مانند توصیه‌های عملی برای تعویض پوشک، قنداق کردن و آروغ زدن نوزاد را به شما آموزش دهند.

کمتر نگران باشید
تصور این که مادر به طور طبیعی دارای رابطه قوی تری نسبت به رابطه شما با کودکتان خواهد بود، اشتباه است. مطمئن باشید زمانی را که شما صرف می‌کنید، باعث توسعه روابط بین دو نفر شما می‌شود. ممکن است این رابطه در طول چند روز اول به خوبی رابطه بین همسرتان با کودک دیده نشود، اما این رابطه در آینده شکل خواهد گرفت.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

لینک مطلب

پاسخ دهید