آپدیت امنیتی جدید iOS اپل بیش از صد مشکل را برطرف میکند

0

آپدیت امنیتی جدید   iOS اپل بیش از صد مشکل را برطرف میکند

در چند روز اخیر شاهد خبرهای نسبتا زیادی از مشکلات سیستم عامل iOS بوده ایم که نشان از پر باگ بودن نسخه ی 9 این پلتفرم بوده است.حال اپل آپدیت امنیتی جدیدی را برای iOS 9 منتشر کرده است که بیش از صد حفره ی امنیتی را برطرف میکند.به ادامه ی مطلب توجه کنید.

 

در میان حفره های امنیتی کشف شده،بیش از 30 حفره فقط به Webkit که به عنوان موتور مرورگر سافاری استفاده میشود کشف و رفع شده است.به طور مثال یک رخنه ی امنیتی  باعث میشد که یک وب سایت مخرب میتوانست جزئیات یک وب سایت دیگر را توسط یک آدرس URL متفاوت نمایش دهد.همچنین یک باگ امنیتی خطرناک در ویژگی Apple Pay نیز کشف و رفع شده است که هکر توسط آن میتوانست به آخرین تراکنش های کاربر که با Apple Pay صورت گرفته بود دسترسی پیدا کند.

باگ امنیتی دیگری نیز که باعث دسترسی هکر به ایمیل کاربران میشده و توسط یک برنامه ی مخرب مارکت بازی صورت میگرفته نیز در این آپدیت رفع شده است.باگ جالب دیگری که نیز توسط این آپدیت برطرفته شده است به هکر اجازه میداده که ایمیلی را به صاحب گوشی ارسال کند طوری که به نظر برسد آن ایمیل توسط یکی از مخاطبان صاحب گوشی ارسال شده است.

اپل در قسمت پشتیبانی وب سایت خود لیست کامل این آپدیت را منتشر کرده است که لیست طول و درازی است!میتوان گفت از هر قسمت سیستم عامل،حفره هایی وجود داشته،از اپل استور گرفته تا قسمت های مختلف شبکه و …درست است که به هر حال کمپانی اپل با آپدیت این مشکلات را برطرف ساخته است اما ممکن است کاربران زیادی از این رخنه ها آسیب دیده باشند بدون آنکه خودشان متوجه شوند. این فراوانی باگ در سیستم عامل iOS 9 را شاید بتوان به حساب کم کاری اپل در پاسخ دادن به توسعه دهندگان نسخه ی آزمایشی دانست.میتوان این طور فکر کرد که بسیاری از این باگ ها توسط توسعه دهندگان هنگام عرضه ی نسخه ی آزمایشی گزارش شده بودند و این کارشناسان اپل بوده اند که میبایست کمی بیشتر به بازخورد ها دقت میکردند.

در آخر همه ی کاربران iOS این سیستم عامل را با امنیت بالا میشناخته اند،فاکتوری که در نسخه های اخیر به صورت چشمگیری کاهش یافته است و در بعضی آزمایشات سیستم عامل متن باز اندروید امنیت بهتری را از خود نشان داده است که واقعا عجیب به نظر میرسد.بسیاری از کاربران اپل سیستم عامل بسته ی این کمپانی را به خاطر سرعت و امنیت بالا تحمل میکنند ،که گویا فاکتور امنیت رشد منفی زیادی داشته است. امید است که اپل فکری به حال مشکلات امنیتی عجیب و غریب iOS 9 بکند.

نظر خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید