آپدیت اندروید ۶٫۰٫۱ گلکسی اس ۵ در ایران و سایر نقاط جهان ۲۰۱۶

0

اندروید 6.0.1
اندروید ۶٫۰٫۱

آپدیت اندروید ۶٫۰٫۱ گلکسی اس ۵ در ایران و سایر نقاط جهان ۲۰۱۶

سامسونگ اوایل فروردین‌ماه به‌روزرسانی گلکسی اس ۵ را به اندروید ۶ مارشملو آغاز کرد و حالا کاربران ایرانی به فارنت در خصوص عرضه این آپدیت در شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی کرده‌اند.

گلکسی اس ۵ مانند بسیاری از پرچم‌داران سامسونگ در دو نسخه اسنپ‌دراگون ۸۰۱ و اکسینوس ۵۴۲۲ عرضه شد. نسخه خاورمیانه و ایران این گوشی با دو شماره مدل G900F و G900H به ترتیب با چیپست اسنپ‌دراگون و اکسینوس وارد بازار شد و حالا خبرهایی از عرضه آپدیت برای نسخه چهارهسته‌ای یا G900F این گوشی به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد سامسونگ عرضه آپدیت را در اروپا و خاورمیانه آغاز کرده است.

اندروید 6.0.1
اندروید ۶٫۰٫۱

این آپدیت که حدود ۱٫۵ گیگابایت حجم دارد تغییرات زیادی را در رابط کاربری گلکسی اس ۵ به وجود نخواهد آورد اما ویژگی‌های مهم اندروید مارشملو مانند Doze برای کاهش مصرف باتری درحالت استندبای، کسب اجازه در مواقع مورد نیاز از کاربر و Google Now on Tap به همراه ویژگی‌های جدید امنیتی را به همراه دارد. گفتنی است گلکسی اس ۵ بهار سال ۹۳ با اندروید ۴٫۴٫۲ کیت‌کت به بازار عرضه شد و پس از آن به اندروید ۵٫۱٫۱ آب‌نبات چوبی نیز به‌روزرسانی شده است.

همان‌طور که گفتیم آپدیت فعلاً برای نسخه G900F عرضه شده و اگر گوشی شما هنوز این آپدیت را دریافت نکرده باید چند روزی بیشتر صبر کنید.

گردآوری:گیگر

منبع:farnet

لینک مطلب

پاسخ دهید