آپدیت جدید کارت گرافیک های NVIDIA برای پشتیبانی از NETFLIX 4K

0

آپدیت جدید کارت گرافیک های NVIDIA برای پشتیبانی از NETFLIX 4K

در سال گذشته گزارشی از سیستم مصرفی پهنای باند اینترنت در ایالات متحده منتشر شد که طی آن بیش از نیمی از ظرفیت اینترنت خانگی این کشور به حجم های استفاده شده از شبکه های پخش آنلاین مانند نت فلیکس (NETFLIX) اختصاص پیدا می کند. این وضعیت در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و حتی خاورمیانه ای نیز به همین شکل است. پخش کننده های آنلاین در سراسر جهان بر روی سیستم عامل های مختلف و انواع پلتفرم های پخش تلویزیونی در دسترس کاربران قرار دارند و حتی در کشور ما نیز به تازگی شبکه پخش آنلاین AIO در دسترس کاربران قرار دارد که از جمله حامیان آن می توان به تلویزیون های هوشمند سامسونگ اشاره کرد. علاوه بر تلویزیون ها، تی وی باکس (TV Box) ها، کنسول های سرگرمی مانند Nvidia Shield و … نیز قادر به پخش محتوای این شبکه های آنلاین هستند. در نهایت علاقمندان می توانند مدیاهای مورد نظر را از طریق کامپیوتر و نوت بوک ها نیز دریافت نمایند. با این وجود مسئله پخش محتوا از این شبکه ها با دقت UHD/4K و به همراه فناوری هایی مانند دالبی دیجیتال و HDR به تازگی در این شبکه ها رواج یافته است.

پردازنده های نسل هفتم اینتل (KabyLake) با پخش 4K از این شبکه ها سازگاری کامل دارند؛ اما این کافی نبوده و انویدیا نیز برای استفاده بهتر کاربران از شبکه های پخش آنلاین دست به کار شده است. این کمپانی به تازگی کارت گرافیک های پاسکال یا GTX1000 را برای پخش 4K شبکه NETFLIX آماده کرده و آنها نیز به جمع پخش کنندگان این شبکه در دقت 4K پیوسته اند. اما برای استفاده از این فناوری در این کارت گرافیک ها، نیازمند برخورداری از برخی مسائل خواهید بود. این موارد شامل موارد زیر است:

استفاده از درایور 381.74 انویدیا

استفاده از حداقل کارت گرافیک GTX1050 و پاسکال ها با 3 گیگابایت حافظه گرافیکی اختصاصی

پشتیبانی مانیتور و یا نمایشگر از کدک HDCP 2.2

برخورداری از یک خط اینترنت با پهنای باند 25 مگابیت در ثانیه

شایان ذکر است که بسیاری از پردازنده های گرافیکی هم اینک از پخش کننده های NETFLIX و دیگر شبکه ها پشتیبانی کرده و این بروزرسانی تنها به منظور پخش در دقت 4K است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید