آپدیت iOS 9.3.2 با امکانات جدید، بهینه سازی و رفع باگ های مختلف عرضه شد

0

آپدیت iOS 9.3.2 با امکانات جدید، بهینه سازی و رفع باگ های مختلف عرضه شد

اپل همواره سعی بر این داشته تا با بروزرسانی های مکرر iOS ، این سیستم عامل را از باگ های آزار دهنده دور نگه دارد و در کنار آن ویژگی های جدیدی را با هر بروزرسانی به iOS اضافه کند. هر چند برخی مواقع این بروزسانی ها چندان خوب از آب در نمیآیند. اپل چند هفته ی اخیر را صرف تست نسخه ی آزمایشی iOS 9.3.2 کرده است و سرانجام اکنون کاربران میتوانند نسخه ی نهایی را بر روی آیفون های خود نصب کنند. بروزرسانی جدید باگ های مختلفی را بر طرف کرده است و ویژگی های خوبی را به iOS اضافه میکند که برخی از این ویژگی ها به شدت مورد انتظار کاربران iOS بوده است.

 

کاربران iOS که اخیرا از نسخه های آزمایشی iOS بر روی گوشی های خود استفاده کردند مطمئنا متوجه باگ های ریز و درشت این نسخه ها شده بودند هر چند در این مورد نمیتوان خرده ای از اپل گرفت زیرا که نسخه های آزمایشی همواره برای توسعه دهندگان عرضه میشوند تا بتوانند کمپانی ها را برای رفع باگ های مختلف یاری دهند.

 

در این بروزرسانی همان طور که گفته شد باگ های مختلفی بر طرف شده اند. مشکل ورود متن با زبان ژاپنی در پیام های کوتاه و نامه های الکترونیکی بر طرف شده است. مشکل وضوح صدای لوازم جانبی از طریق بلوتوث با آیفون جدید SE رفع شده است و همچنین پیشرفت هایی جهت استفاده های تجاری از گوشی هوشمند صورت گرفته تا دارندگان آیفون مدیریت بهتری از تجارت خود داشته باشند. همچنین برخی تغییراتی که در نسخه های آزمایشی وجود داشتند اکنون نهایی شدند و یکی از مهم ترین تغییرات این است که اکنون کاربران iOS 9.3.2 میتوانند از ویژگی شیفت شب یا Night Shift Mode همزمان با حالت Low Power Mode  استفاده کنند در صورتی که نسخه های پیشین اجازه ی استفاده ی همزمان از این دو ویژگی را به کاربران نمیدادند. مشکل عدم تشخیص عبارات در فرهنگ لغت بر طرف شده است. مشکل عدم اجازه دادن سرورهای MDM برای نصب برنامه های کاستوم B2B نیز بر طرف شده است. در حالی که بروزرسانی iOS 9.3.2 بزرگترین بروزرسانی نرم افزاری این روزهای دنیای گوشی های هوشمند است، اما این تنها بروزرسانی از سوی اپل نیست و کوپرتینویی ها همزمان بروزرسانی OS X 10.11.5، Watch OS 2.2.1 و TV OS 9.2.1 را نیز برای کاربران منتشر کردند.

همواره یکی از نقاط قوت پلتفرم های اپل بروزرسانی های منظم و پشتیبانی خوب این کمپانی از محصولاتش بوده است و این نوع بروزرسانی را بسیار کم رنگ تر در پلتفرم اندروید شاهد آن هستیم و گوگل تنها محصولات نکسوسی را بدون معطلی به آخرین نسخه ی اندروید بروزرسانی میکند اما برای محصولات سازندگان دیگر، اندروید باید با رابط کاربری شرکت های مختلف سازگار شود و سپس برای محصولات عرضه شود که مطمئنا این فرآیند چندین ماه به طول میانجامد و از این حیث کاربران iOS برتری بی قید و شرطی نسبت به همتایان اندرویدی خود دارند. به هر حال در صورت بروزرسانی آیفون خود به iOS 9.3.2، ما را بیشتر از جزئیات این بروزرسانی در جریان بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید