آیا اپل باز هم شاهد کاهش فروش آیفون‌هایش خواهد بود؟!

0

ITRESAN-12-94 (5)

پیش‌بینی می‌شود که در گزارش سه‌ماهه اخیر عملکرد اپل شاهد این باشیم که این شرکت برای نخستین بار در تاریخ خود با کاهش فروش برای دومین سال متوالی روبرو شود. بااین‌وجود تیم کوک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی اپل این موضوع را تکذیب می‌کند و دراین‌باره می‌گوید:

ما فکر نمی‌کنیم که تعداد واحد فروش آیفون در سه‌ماهه اخیر کاهش بیابد. فکر نمی‌کنیم که کاهش میزان فروش به‌اندازه‌ای که شما از آن سخن می‌گویید باشد.

در طول سه‌ماهه‌ای از سال که با تعطیلات کریسمس همراه بود، شرکت اپل ازنظر فروش آیفون با رشد بسیار اندکی روبرو شده بود که در صورت در نظر گرفتن رقم 74 میلیون و 500 هزار عددی این تلفن همراه در سال 2014، بسیار قابل‌توجه است.

اپل به‌صورت غافلگیرکننده‌ای در پایان سال 2015 میلادی توانست این رقم را پشت سر بگذارد و به رکورد فروش 74 میلیون و 800 هزار عدد آیفون دست پیدا کند. بااین‌وجود و علی‌رغم این‌که اپل در بازه زمانی بین ژانویه تا مارس، سه ماه بسیار ویژه را پشت سر گذاشته است، این دستگاه همچنان از افت فروش سالانه رنج می‌برد.

در این میان اندی هارگریوز به‌عنوان یک تحلیلگر از مرکز امنیتی پاسیفیک کرست، به‌تازگی پیش‌بینی کرده است که فروش آیفون در ماه‌های ژانویه تا مارس نیز بسیار کمتر از سطح پیش‌بینی‌شده قبلی باشد. البته این افت سالانه به‌احتمال فراوان به‌زودی تغییر خواهد یافت زیرا اپل به‌زودی آیفون 4 اینچی خود را عرضه خواهد کرد و در سه‌ماهه بعدی نیز طرح‌های جدید اپل یعنی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس می‌توانند فروش خوبی را برای اپل به ثبت برسانند. شانس زیادی برای اپل وجود دارد تا بتواند فروش سالانه آیفون را در طول این سه ماه بهبود بخشد.

اپل دارای تعداد زیادی از خریداران بالقوه است که می‌توانند در هر بازه‌ای موجب تغییر در آمار فروش شوند. 60 درصد از دارندگان آیفون از زمان عرضه آیفون 6 به دنبال به‌روزرسانی دستگاه خود و خرید یک مدل دارای نمایشگر بزرگ‌تر نرفته‌اند. با این حساب اگر این افراد یک آیفون بزرگ نخواهند، مسلما یک آیفون 4 اینچی با سخت‌افزار نیرومند برای آن‌ها مناسب خواهد بود. درهرحال باید در نظر داشت که اپل همواره تعداد زیادی مشتری را در کنار خود می‌بیند که آماده خرید هستند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید