آیا این تصویر متعلق به اولین تلفن هوشمند اندرویدی نوکیا است؟

0

آیا این تصویر متعلق به اولین تلفن هوشمند اندرویدی نوکیا است؟

چندین سال قبل که تازه نشانه هایی از روزهای سخت نوکیا مشخص می شدند، بسیاری از طرفداران این برند محبوب تصور می کردند به زودی کمپانی فنلاندی با عرضه یک گوشی اندرویدی خود را به مسیر رقابت باز می گرداند و روزهای سخت را پشت سر خواهد گذاشت. اما استفاده از MeeGo و بعدتر پیوستن به مایکروسافتی که خودش هم حال و روز خوشی نداشت باعث شد روند نزولی نوکیا شدت بیشتری پیدا کند. با این حال طرفداران نوکیا همچنان امیدوارند با پایان یافتن دوره قرارداد انحصاری مایکروسافت و نوکیا یک بار دیگر شاهد خودنمایی برند محبوب خود باشند و این بار با کمک گرفتن از اندروید به صدر جدول کمپانی های تولید کننده تلفن های همراه بازگردند. تصاویر منتشر شده می تواند خبر بسیار خوشحال کننده ای برای این دسته از کاربران باشد.

تصویر مطلب توسط یکی از کاربران وب سایت wiebo با عنوان گوشی آینده نوکیا به نام Nokia C1 منتشر شده است. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید، اطلاعات خاصی درباره ویژگی های سخت افزاری و حتی نرم افزاری دستگاه ارائه نشده است. اما با دقت در عکس می توان به نکاتی در آن پی برد. اول آنکه رنگ های موجود (خاکستری، طلایی، نقره ای و Rose gold) مشابه مواردی هستند که اپل برای عرضه آیفون ها از آنها استفاده می کند. از طرفی در سمت راست تصویر و با توجه به دو گوشی که رو به ما نمایش داده شده اند می توان پوسته ای اختصاصی از نوکیا برای اندروید را مشاهده کرد و جالب آنکه در گوشی که در پشت قرار دارد کاشی های سیستم عامل ویندوز موبایل مشاهده می شوند. درباره این دستگاه هیچ نکته قطعی وجود ندارد. حتی صحت خود این عکس هم مورد تردید است چون پیش تر نیز با رندرهایی مواجه شده بودیم که ادعا می شد طراحی پیشنهادی نوکیا برای گوشی هایی هستند که قرار است از سال 2015 مجددا با نام این کمپانی تولید شوند. اما استفاده از دو سیستم عامل یا عرضه گوشی در دو مدل مختلف (مانند کاری که HTC قبلا انجام داده بود) می تواند یکی از ویژگی های C1 باشد. هنوز اظهار نظری رسمی از سوی سران نوکیا مبنی بر صحت تصاویر و یا تصمیم آنها برای بازگشت و تولید مجدد تلفن های هوشمند منتشر نشده. اما در صورت تائید، مطمئنا حضور یک رقیب قدرتمند دیگر در بازار گوشی های هوشمند بیش از همه به نفع کاربران تمام خواهد شد.

در رای گیری فینال انتخاب بهترین گوشی سال از دید کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! رای شما، برترین تلفن هوشمند سال 2015 را تعیین می کند.
 
برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرسhttps://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید