آیا باید هر روز دوش بگیریم؟

0

گیگر :

برخی افراد هر روز دوش می‌گیرند. برخی دیگر نیز، فقط در حمام ایستاده، سعی دارند با این وضعیت مبارزه کنند که دوش بگیرند یا خیر. اجازه دهید که برای چند دقیقه شرایط آب و هوا را در نظر نگیریم و به طور کلی تنها در مورد استحمام به طور روزانه صحبت کنیم. آیا واقعاً این کار ضروری است؟ اگرچه دوش گرفتن باعث طراوت شخص می‌شود و یک فرایند تطهیر کننده عالی برای بدن است، اما اغلب، دوش گرفتن بیش از حد مشکلاتی را نیز به همراه دارد. اگر شما فکر می‌کنید که استحمام روزمره شما را سالم و سرحال نگه می‌دارد، اجازه دهید که برخی از دیدگاه‌های امروزی را بشکنیم و به شما بگوییم که دوش گرفتن بیش از حد باعث چه مشکلاتی خواهد شد.

۱– محرومیت از روغن‌های طبیعی
اساساً استحمام باعث پاک‌سازی بدن می‌شود، اما دوش گرفتن به طور روزانه باعث از دست رفتن روغن طبیعی بدن می‌شود. این روغن طبیعی باعث نرم و انعطاف‌پذیر شدن بدن و پوست شما می‌شود و در صورت کمبود این روغن، شما پوستی خشک و خشن خواهید داشت.

۲– سطح PH پوست را نا‌متوازن می‌کند
اگر شما هر روز با صابون و مواد شستشوی شیمیایی بدن خود را می‌شویید، احتمال نامتعادل شدن ph پوست شما افزایش می‌یابد.

۳- مشکلات پوستی را بدتر می‌کند
اگر از آلرژی یا مشکلات پوستی دیگر رنج می‌برید، استحمام روزانه می‌تواند این مشکلات را بیشتر کند.

۴- کشته شدن باکتری‌های مفید
ممکن است کمی عجیب به نظر برسد؛ اما باکتری‌های مفید موجود در سلول‌های پوست آنتی‌بادی‌های مختص خود را تولید می‌کنند که باعث دفع باکتری‌های مضر می‌شود. شستشوی زیاد می‌تواند این باکتری‌های مفید را از بین ببرد.

۵- باز شدن منافذ پوست
ممکن است به این واقعیت آگاه نباشید؛ اما زمانی که به دفعات زیاد بدن خود را برس و لیف می‌کشید، منافذ پوست شما باز می‌شوند که این عمل برای پوست مضر است.

cover

پاسخ دهید