آیا دوربین منحصر بفرد گوشی هوآوی پی ۹ واقعا ساخت لایکا است؟

0

آیا دوربین منحصر بفرد گوشی هوآوی پی ۹ واقعا ساخت لایکا است؟

زمانی که اوآوی به صورت رسمی از گوشی جدید P9 رونمایی کرد، یکی از مهمترین ویژگی های آن استفاده از دو دوربین ۱۲ مگاپیکسل و نشان Leica در کنار دوربین ها بود که خود به تنهایی میتوانست علاقمندان به عکاسی به موبایل را حسابی وسوسه کند. اما به نظر میرسد همه چیز آنطور که به نظر میرسد نیست و پای یک شرکت چینی دیگر در میان است!

کمپانی آلمانی لایکا در سابقه کاری خود دوربین ها و لنز های بسیار با کیفیتی دارد که البته از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند. وقتی نام لایکا در کنار دوربین های گوشی هوآوی پی ۹ دیده شد، بسیاری به این نتیجه رسیدند که با انجام اینکار مرحله ای تازه از همکاری کمپانی های معتبر فعال در زمینه دوربین با سازنده گوشی های هوشمند آغاز شده و از این به بعد باید شاهد سخت تر شدن رقابت در این زمینه باشیم.

اما طبق آنچه هوآوی منتشر کرده، کمپانی لایکا تنها تاییدیه ای برای این دوربین صادر کرده و در واقع ماژول دوربین یا لنز ساخت خود کمپانی لایکا نیست. ماژول دوربین گوشی هوآوی پی ۹ ساخت یک کمپانی چینی به نام Sunny Optical Technology است و از قرار دارای تاییدیه ای از سوی لایکا برای استفاده از نام آنها برای ساخت دوربین گوشی های موبایل است.

اینکه این تاییدیه و توافق صورت گرفته چه مواردی را شامل می شود هنوز روشن نیست، اما قطعا اینکار بدون اطلاع کمپانی لایکا صورت نگرفته است! باید صبر کرد و دید آیا اطلاعات بیشتری درباره این توافق و تاییدیه منتشر خواهد شد یا خیر. شاید هم در آينده نزدیک گوشی های بیشتری با نام و نشان لایکا به بازار راه یابند و ببینیم نحوه حضور کمپانی لایکا در میان دوربین های گوشی های هوشمند به چه نحوی است. 

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید