آیا سامسونگ صفحه نمایش های خمیده ی خود را به دیگر تولید کنندگان میفروشد؟

0

آیا سامسونگ صفحه نمایش های خمیده ی خود را به دیگر تولید کنندگان میفروشد؟

کمپانی سامسونگ گزارش کرده است که در حال مذاکره با دیگر تولید کنندگان گوشی های هوشمند است که علاقمند به خرید صفحه نمایش خمیده ی استفاده شده در S7 Edge هستند. هواوی و شیائومی و کمپانی های دیگری از این صفحه نمایش ها در گوشی های خود استفاده خواهند کرد اما با طراحی اختصاصی خود و این گونه نخواهد بود که تنها یک کپی برداری از صفحه نمایش S7 Edge باشد.

 

Vivo Xplay 5 پرچمدار شرکت  Vivo است که با 6 گیگابایت حافظه ی رم و صفحه نمایش خمیده در جریان نمایشگاه MWC معرفی شد. با توجه به تصاویر این گوشی به نظر میرسد که از صفحه نمایش خمیده ی سامسونگ در آن استفاده شده باشد. پیش از این بلک بری نیز اذعان داشته است که از صفحه نمایش خمیده ی ساخت سامسونگ در پرچمدار خود یعنی گوشی Priv استفاده کرده است.

اگر گفتگوی سامسونگ با دیگر تولید کنندگان گوشی های هوشمند نتیجه ی مثبتی داشته باشد بدین معنا است که در آینده ی نزدیک شاهد گوشی های بیشتری مجهز به صفحه نمایش خمیده با برند های مختلف خواهیم بود.  

سامسونگ برای اولین بار در نوامبر 2014 از صفحه نمایشی که یک طرف آن خمیده بود در فبلت Galaxy Note Edge استفاده کرد و پس از آن در پرچمداران سری اس خود از صفحه نمایش هایی با دو طرف خمیده استفاده کرد که یک نوآوری جالب در آن زمان به شمار میرفت. این صفحه نمایش ها باعث میشود که گوشی های هوشمند از طرفین هیچ حاشیه ای نداشته باشند که باعث زیبایی بیشتر آن ها میشود. به علاوه اینکه تولید کنندگان میتوانند از امکانات نرم افزاری مختلفی نیز در حواشی این صفحه نمایش ها استفاده کنند.  

نظر شما در مورد صفحه نمایش های خمیده چیست ؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید