آیا سونی در پی ساخت یک کنسول خانگی جدید است؟

0

آیا سونی در پی ساخت یک کنسول خانگی جدید است؟

به تازگی شایعاتی از گوشه و کنار به گوش می رسد مبنی بر این که شرکت سونی قصد ساخت کنسول خانگی جدیدی را در سر می پروراند. شایعاتی که سبب ساز پیدایش حرف و حدیث های تازه ای در دنیای بازی های کامپیوتری شده اند. بنا بر این به منظور پرداختن بیشتر به این شایعات پیشنهاد می کنیم که در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

به تازگی یکی از توسعه دهندگان بازی های کامپیوتری (که البته نام آن فاش نشده) به مطرح کردن این شایعه پرداخته است که شرکت سونی قصد ساخت کنسول خانگی تازه ای را دارد. کنسول جدیدی که نسبت به کنسول حال حاضر این شرکت یعنی Play Station 4 از توان فنی و قدرت بیشتری برخوردار است و حتی توان اجرای بازی های کامپیوتری با فرمت تصویری 4K را نیز دارا خواهد بود. بنا بر تایید این منبع بی نام و نشان کنسول خانگی جدید سونی یک کنسول نسل بعدی محسوب نمی شود و بر همین اساس شاید از نام Play Station 4.5 به عنوان نام اصلی خود بهره ببرد! در واقع بر اساس شایعات مطرح شده در این زمینه به نظر می رسد که شرکت سونی قصد تولید نسخه ای ارتقا یافته از کنسول Play Station 4 (با مشخصات سخت افزاری قدرتمند تر) را دارد و برنامه ی اصلی این شرکت تولید یک کنسول کاملاً جدید با معماری فنی صد در صد ارتقا یافته نخواهد بود. یک کنسول خانگی پر توان که از پردازنده های گرافیکی قدرتمند تری در ساختار خود بهره خواهد برد و بر این اساس شاید معماری کلی آن تنها اندکی دستخوش تغییر گردد. اگر چه شایعات مطرح شده در این زمینه هیچ پایه و اساس درستی ندارند و از سوی دیگر منبع صاحب نامی نیز پشت آن ها قرار نگرفته است، اما در عین حال تحقق یافتن احتمالی آن ها به دست شرکت سونی هم چندان بعید به نظر نمی رسد و جای شگفتی خاصی را باقی نمی گذارد. هر چه باشد شرکت سونی در پایان سال جاری میلادی قصد عرضه کردن هدست واقعیت مجازی انحصاری خود یعنی ابزار Play Station VR را به بازار دارد و همگان از این نکته با خبر هستند که با ورود دنیای بازی های کامپیوتری به عرصه ی نوین واقعیت مجازی فرمت تصویری 4K نقش بسیار مهم تری را در دنیای بازی های کامپیوتری نسبت به زمان حال ایفا خواهد نمود. بنا بر این چندان دور از انتظار نیست که شرکت سونی بخواهد برای بهینه ساختن هر چه بیشتر فرآیند اجرای بازی های کامپیوتری ساخته شده برای هدست واقعیت مجازی Play Station VR از منبع سخت افزاری قدرتمند تری بهره گرفته و کنسول خانگی ارتقا یافته ای را در اختیار علاقه مندان به هدست انحصاری واقعیت مجازی خود قرار دهد. 

 psvr

به هر حال هنوز که شرکت سونی هیچ واکنش خاصی را نسبت به انتشار این شایعات از خود بروز نداده و هیچ مشخص نیست که آیا در نهایت این شایعات به تحقق خواهد پیوست یا این که تنها در حد شایعه باقی خواهد ماند. در واقع اگر این شایعات به حقیقت تبدیل شوند می توان نسل هشتم بازی های کامپیوتری را به لقب مضحک ترین و بی معنی ترین نسل موجود در تاریخ بازی های کامپیوتری مفتخر کرد. نسلی که با تعجیل بی دلیل و شتاب بی مورد شرکت نینتندو، به نسل موفق هفتم (که می توانست حداقل یکی دو سال دیگر هم ادامه داشته باشد) زود تر از موعد مقرر پایان داد و همراه با کنسول بسیار ضعیف WiiU ، حداقل (و صد بار تاکید می شود که حداقل) یک سال زود تر از زمانی که می باید آغاز شد و در ادامه هم آن چنان که باید موفق پیش نرفت و هیچ دستاورد قابل ذکری را (لا اقل تا همین امروز) عاید علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری نساخت. تا جایی که شرکت نینتندو خیلی زود در صدد تولید کنسول جدیدی با نام موقت NX بر آمد و (بر اساس شایعات اخیر) شرکت سونی را بر آن داشته تا دستی به سر و روی کنسول خانگی انحصاری خود یعنی کنسول Play Station 4 و توان سخت افزاری آن بکشد. جالب این جاست که بر اساس برخی شایعات که پیش از این شاهد انتشار آن ها بودیم، کنسول NX توانی در حد کنسول اکس باکس وان خواهد داشت (کنسولی که خود با توجه به سیاست های اخیر شرکت مایکرو سافت غزل خداحافظی را زود تر از زمانی که انتظارش را می رفت سر داده است) و اگر شرکت سونی واقعاً در صدد تولید کنسول Play Station 4.5 باشد این چرخه ی مضحک و معیوب همچنان ادامه خواهد یافت! با این حال امیدواریم که در صورت تایید این شایعات لا اقل شرکت سونی نام مناسب تری برای این کنسول جدید احتمالی انتخاب کند (به عنوان مثال Super Play Station 4 یا Play Station 4 Deluxe) و از انتخاب نام مضحک Play Station 4.5 برای کنسول ارتقا یافته ی خود بپرهیزد!  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید