آیا پژو308 لوکس هم وارد ایران خواهد شد؟ + تصاویر

0

نسخه سدان پژو ۳۰۸، امروز در نمایشگاه پکن رونمایی شد و بزودی تولید و عرضه وسیع آن در چین آغاز می‌شود. پژو در این رابطه گفته است که با همکاری کمپانی دانگ‌فنگ، برنامه‌ای ۵ ساله برای توسعه ۳۰۸  تدوین شده است. نسخه سدان پژو ۳۰۸، بر روی پلت‌فرم EMP2 ساخته شده و  خواهر و برادران زیادی در اروپا دارد.

2016-peugeot-308-sedan-1

اطلاعات کمی در مود موتور این خودرو منتشر شده، ولی احتمالا از دو موتور ۱.۲ و ۱.۶ لیتری بنزینی و توربوشارژ در این خودرو استفاده خواهد شد. نسخه سدان ۳۰۸ با دو گیربکس دستی و اتوماتیک عرضه می‌شود.

2016-peugeot-308-sedan-2

با توجه به استفاده پژو از پلت‌فرم EMP2 و وجود یک صندوق بزرگ که برای چینی‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ احتمالا فاصله دو محور افزایش پیدا کرده  است.

2016-peugeot-308-sedan-4

جزئیات بیشتر درباره ۳۰۸ جدید هفته آینده انتشار می‌یابد. پژو اعلام کرده است که امکان عرضه سدان ۳۰۸ در بازارهای دیگر نیست و فعلا آن را در چین عرضه خواهیم کرد.

2016-peugeot-308-sedan-3

البته با توجه به همکاری تنگاتنگ دانگ فنگ و ایران خودرو؛ بعید نیست که در آینده نه چندان دور، شاهد تولید و عرضه سدان ۳۰۸ در ایران باشیم.

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

لینک مطلب

پاسخ دهید