آیا گلکسی اس 7 در ژانویه معرفی می شود؟

0

آیا گلکسی اس 7 در ژانویه معرفی می شود؟

همه ما سامسونگ را با تصمیمات عجیب و غریب و عرضه پشت سر هم محصولاتش می شناسیم. عرضه فوق العاده سریع مدل های جدید به خصوص تلفن های هوشمند سامسونگ تا جایی پیش رفته که در برخی موارد حتی صدای اعتراض طرفداران خود را هم در آورده است. هنوز مدت زمان زیادی از عرضه نوت 5 و گلکسی اس 6 اج پلاس نگذشته که خبرهای معرفی گلکسی اس 7 منتشر شده اند. اما شاید باورتان نشود که فاصله زیادی تا عرضه این دستگاه نداریم و به احتمال زیاد با اولین برف زمستانی، گلکسی اس 7 هم در بازار ها خواهد بود!

آن طور که Electronic Times کره جنوبی خبر داده سامسونگ قصد دارد برای رقابت با اپل و تصاحب سهم بازار این کمپانی، پرچم دار بعدی خود را در ژانویه سال آینده میلادی (اوایل زمستان امسال) عرضه کند. عرضه یک دستگاه رده بالا در ماه های اول سال باعث می شود خریداران گزینه های بیشتری در ابتدای سال و زمانی که عده زیادی به دنبال تعویض گوشی های خود هستند داشته باشند. سامسونگ تصمیم دارد با تغییر زمان عرضه پرچم دار خود، بازار بیشتری را برای آن به وجود آورده و از تقابل زود هنگام آن با رقیب همیشگی خود یعنی پرچم داران شرکت اپل جلوگیری کند.

گزارشات مالی سامسونگ نشان می دهند این شرکت برای اولین بار با کاهش تعداد دستگاه های خود در مقیاس سالانه مواجه شده است و بر اساس گزارشات منتشر شده توسط TrendForce، برای هفتمین بار متوالی با کاهش سود روبرو شده، با این حال پیش بینی می شود گزارش مالی اکتبر این شرکت مجددا شاهد افزایش سود غول کره ای باشد. همان طور که می دانید عرضه Galaxy S6 در مارس امسال نتوانست انتظارات مدیران این شرکت را برآورده کند و به همین دلیل آنها به سرعت پروژه معرفی نوت 5 و Galaxy S6 Edge Plus را آغاز کردند و حالا تلاش می کنند با ارائه زودهنگام S7 فروش خود را افزایش دهند. سیاست سامسونگ در سال های گذشته به این صورت بوده که عرضه پرچم داران سری S و همچنین خانواده نوت را به صورت همزمان در یکی از همایش های معتبر مانند کنگره جهانی موبایل بارسلونا معرفی می کرده است. اما امسال این روند تغییر کرد و نوت 5 در یک همایش مجزا در نزدیکی زمان کنفرانس IFA برلین رونمایی شد.

نکته جالب توجهی که در این سیاست سامسونگ به چشم می خورد، تغییر رویکرد فروش این شرکت است. در حال حاضر محصولات سامسونگ در سه رده پرچم دار، میان رده و ورودی روانه بازار می شوند اما به گفته Electronic Times  چنین کاری باعث باز شدن فضا و ارائه رده چهارم محصولات این شرکت با عنوان sub premium خواهد شد که تلفن هایی نزدیک به پرچم داران و قیمت هایی کمتر از آنها خواهند بود.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید