آیا گوشی‌های پیکسل گوگل در برابر آب مقاوم هستند؟!

0

فراگیر شدن ویژگی مقاومت در برابر آب در میان گوشی‌های هوشمند با گوشی‌های سونی آغاز شد و پس از آن شرکت‌های دیگر مانند سامسونگ و اپل هم این ویژگی را به گوشی‌های خود افزودند. اما در کنفرانس اخر گوگل که در طی آن گوشی‌های جدید پیکسل و پیکسل XL معرفی شدند، از این ویژگی‌ سخنی به میان نیامد. البته در ماه سپتامبر شایعاتی مبنی بر کسب گواهینامه IP53 برای این دو گوشی منتشر شده بود و حالا گوگل این شایعه را تایید کرده است.

بر اساس اعلام Droid-Life، گوگل اعلام کرده است که هر دو گوشی پیکسل و پیکسل XL گواهی IP53 را دارند. پیش از این که فکر کنید این گوشی‌ها هم مقاومتی مانند گوشی‌های سونی و سامسونگ را در مقابل آب و گرد و خاک و… دارند، باید بگوییم که گواهی IP رده‌های مختلفی دارد و IP53 به این معنی است که گوشی‌های گوگل در مقابل گرد و خاک مقاوم هستند. اما در مبحث مقاومت آب خانواده پیکسل تنها در صورتی که آب از هر سمتی با زاویه ۶۰ درجه عمودی روی آن‌ها پاشیده شود،‌ مشکلی برای‌شان به وجود نخواهد آمد.

بنابراین به این فکر نکنید که بتوانید با گوشی‌های پیکسل مانند اکسپریا‌های سونی زیر آب شنا کرده و عکاسی و فیلم‌برداری کنید. همچنین باید مراقب افتادن گوشی در مایعات نیز باشید. اما می‌توانید زیر باران یا با دست خیس از گوشی استفاده کنید. البته سری گوشی‌های پیکسل در آغاز راه است و امیدواریم در نسل‌های بعدی بتوانند استانداردهای بالاتری را کسب کنند.

google_pixel

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید