آیفون ۷ جیلبریک شد!

0

پس از گذشت چند روز از فرود آمدن آیفون ۷ به دستان کاربران، به نظر می‌رسد که سوگلی جدید محصولات اپل، یعنی آیفون ۷ با موفقیت توسط Luca Tedesco، هکر، برنامه نویس و محقق امنیتی ایتالیایی جیلبریک شد. ایشان در صفحه توییتر خود، عکسی از یک آیفون ۷ که روی iOS 10 بوده، جیلبریک شده و اپلیکیشن سیدیا در آن به صورت باز شده به چشم می‌خورد را به نمایش گذاشته است. در تصویر زیر و در بالای نوار Navigation اپلیکیشن سیدیا، عبارت iPhone 9.3 و iOS 10.0.1 را مشاهده می‌کنید.

اما متأسفانه این هکر ایتالیایی، روش خود و جیلبریک را برای خود محفوظ نگه داشته و آن را منتشر نخواهد کرد. این بدین معنی است که جامعه جیلبریک کنندگان باید همچنان منتظر بمانند تا گروهی دیگر دست به این کار بزنند و آن را به صورت عمومی منتشر نمایند. آقای Luca گفته که این کار را به عنوان بخشی از مطالعات امنیتی خود انجام داده است!

با انجام این کار، به نظر می‌رسد که باید به زودی منتظر عرضه عمومی این جیلبریک باشیم. جیلبریک به کاربران این اجازه را می‌دهد تا دسترسی بیشتری به بخش‌های داخلی آیفون (از لحاظ نرم افزاری) داشته و توییک‌های خاصی را روی دستگاه خود نصب کنند.

iphone7-jailbreak

باید بخوانید:  پرسش و پاسخ پیرامون آیفون SE

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید