آیفون 7اس به صفحه نمایش خمیده با پنل OLED مجهز خواهد شد

0

آیفون 7اس به صفحه نمایش خمیده با پنل OLED مجهز خواهد شد

تاکنون حدس و گمان و شایعات فراوانی را در مورد برنامه ی اپل برای استفاده از پنل امولد به عنوان صفحه نمایش در آیفون بعدی به جای استفاده از LCD های فعلی شنیده ایم و اکنون تنها سوال در این مورد زمان استفاده ی اپل از این صفحه نمایش ها است. برخی از گزارشات حاکی از این دارند که آیفون 7 اولین گوشی اپل خواهد بود که به صفحه نمایش OLED مجهز خواهد شد اما اکثریت فاش کنندگان اخبار اپل و همچنین تحلیل گران بر این باورند آیفون 7اس اپل که سال بعد به بازار عرضه خواهد شد از صفحه نمایش OLED برخوردار خواهند بود و برخی دیگر میگویند اپل از صفحه نمایش خمیده یا حتی تاشو در آیفون سال بعد استفاده خواهد کرد.

 

آقای Lee Choong-hoon که رئیس و تحلیلگر ارشد تحقیقات UBI هستند جمعه ی گذشته در این مورد صحبت و نظرات خود را با سرمایه گذاران این صنعت در میان گذاشتند. بر اساس صحبت های ایشان اپل برای تامین صفحه نمایش های خود در آینده از چندین تامین کننده کمک خواهد گرفت. مدتی پیش شاهد انتشار خبری مبنی بر سفارش بزرگ کوپرتینوهایی به سامسونگ برای تولید 100 میلیون صفحه نمایش OLED بودیم و به نظر میرسد سامسونگ بزرگترین تامین کننده ی صفحه نمایش آیفون های آینده خواهد بود و 60 در صد از کل تعداد صفحه نمایش های آیفون های اپل را سامسونگ خواهد ساخت. دومین تامین کننده ی بزرگ صفحه نمایش های آیفون بعدی ال جی خواهد بود که بین 20 تا 30 در صد از سفارش اپل را بر عهده دارد. 10 الی 20 در صد دیگر پنل های آیفون را نیز Japan Display و شریک اصلی اپل یعنی Foxconn خواهند ساخت.

در ادامه ی صحبت های آقای Lee، سال 2018 اولین سالی خواهد بود که پنل های امولد در گوشی های آیفون ظاهر خواهند شد و همچنین ایشان اعتقاد دارند 30 در صد از صفحه نمایش های آیفون ها در این سال خمیده ساخته خواهند شد که این صفحه نمایش ها بسیار شبیه به صفحه نمایش های سری Edge سامسونگ خواهند بود. ایشان ادامه دادند که در سال 2020 هشتاد در صد از آیفون ها به صفحه نمایش خمیده مجهز خواهند شد و برداشت ما از این صحبت این است که تا آن سال شاهد صفحه نمایش های خمیده ی متفاوتی در آیفون های اپل خواهیم بود و همانند گلکسی های سامسونگ، نسخه ی اج آیفون ها نیز از قیمت بالاتری نسبت به نسخه ی معمولی برخوردار خواهند بود.

با توجه به دیگر گزارشات آقای Lee، قرار داد سامسونگ با اپل دست کم در دو مورد متفاوت بوده است و همچنین فاکس کان در صدد آماده شدن برای تولید صفحه نمایش OLED برای اپل است و ال جی نیز بخش اعظمی از صفحه نمایش های OLED را برای اپل تولید خواهد کرد. اما تا معرفی آیفون 7 تنها 4 ماه زمان باقی مانده است و این دلیلی منطقی برای این است که باور کنیم در این نسل خبری از صفحه نمایش OLED در آیفون نخواهیم بود زیرا که تولید چندین میلیون پنل OLED نیاز به زمان خیلی بیشتری دارد و این امکان در طول این مدت کم وجود ندارد. در نهایت این گفته تماما بر اساس شنیده ها است و صد در صد تائید شده و رسمی نیستند. باید برای خبر های موثق تر و بیشتر انتظار بیشتری را بکشیم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید