آیفون 7 از نمایشگرهای OLED استفاده خواهد کرد

0

آیفون 7 از نمایشگرهای OLED استفاده خواهد کرد

در اختیار داشتن سهم بزرگی از بازار تلفن های هوشمند توسط اپل باعث شده کمپانی های مختلف تامین کننده قطعات فرصت همکاری با اپل را از دست ندهند و به این ترتیب به سود بسیار زیاد ناشی از این همکاری دست پیدا کنند. شاید فکر کنید سامسونگ یکی از دشمنان قسم خورده اپل است، اما در واقع چنین چیزی حقیقت ندارد و به تازگی این کمپانی موفق شده سفارش تولید بخشی از نمایشگرهای apple watch را از اپل بگیرد. اما نکته جالب تر اینکه گفته می شود اپل تصمیم دارد از همین نوع نمایشگرها در آیفون های بعدی خود نیز استفاده کند. از آنجا که به نظر می رسد آیفون 7 می خواهد یک محصول انقلابی برای اپل باشد، به احتمال زیاد همین دستگاه است که شاهد همکاری مشترک دیگری از اپل و سامسونگ خواهد بود.

همان طور که می دانید ساعت اپل دارای نمایشگر OLED است که توسط مدیران اپل تحسین می شود و حتی یکی از این مدیران خود جناب جاناتان آیو است. به علاوه بسیاری از تلفن های هوشمند اندرویدی نیز از نمایشگرهای OLED استفاده می کنند که شاید واضح ترین آنها هم محصولات خود سامسونگ باشد. در واقع یکی از نکاتی که همیشه باعث بروز بحث و جدل بین طرفداران دو کمپانی می شود همین استفاده سامسونگ از نمایشگرهای OLED و اپل از LCD است.

آن طور که ETNews گزارش می دهد، سامسونگ نمونه هایی از این نمایشگر را در اختیار اپل قرار داده تا آزمایشات لازم برای به کار گیری آنها در نسل های بعدی دستگاه های این شرکت انجام شوند. آن طور که در گزارش آمده، اپل قصد دارد با استفاده از نمایشگرهای OLED محدودیت هایی را که تا به حال باعث عقب افتادن این شرکت شده اند را از میان بردارد. البته این نکته به معنی پولدار شدن سامسونگ نیست. همان طور که گفتیم کمپانی های مختلفی برای هنکاری با اپل با یکدیگر رقابت می کنند که از جمله آنها می توان به ال جی اشاره کرد. جالب آنجاست که همین کمپانی ال جی در حال حاضر تولید کننده نمایشگرهای OLED برای ساعت های اپل است که انتظار می رود بخشی از کار خود را به سامسونگ واگذار کند. البته نباید JDI را نیز فراموش کرد که در ماه های اخیر همکاری های خود را با اپل شدت داده است.

نکته ای که در این بین باید به آن اشاره کرد، دعوا و جدل طرفداران دو برند سامسونگ و اپل است. استفاده از دو تکنولوژی مختلف در نمایشگرهای تلفن های هوشمند این دو کمپانی همیشه باعث به وجود آمدن بحث های زیادی بین هوادارانشان نشده است. باید دید در صورت تائید استفاده از نمایشگرهای OLED در آیفون های بعدی، تکلیف مخالفت هایی که تا پیش از این با نمایشگرهای سامسونگ صورت می گرفت چه خواهد شد.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید