آیفون 7C ارزان قیمت دارای پردازنده A9 و نمایشگر 4 اینچی خواهد بود

0

آیفون 7C ارزان قیمت دارای پردازنده A9 و نمایشگر 4 اینچی خواهد بود

طبق سنت هر ساله، تنها چند ماه پس از عرضه نسخه جدید آیفون ها، شایعات درباره نسل بعدی آنها آغاز می شود. این بار هم از آنجا که سال بعد قرار است با نسخه جدیدی از آیفون (و نه نسخه بروزرسانی شده) روبرو شویم، انتظارات از اپل بسیار بالاتر رفته است. تا همینجا خبرهای گوناگونی درباره آیفون 7 و آیفون 7 پلاس منتشر شده که در بعضی از آنها به استفاده از یاقوت کبود و همچنین به کار گیری لرزشگیر اپتیکال و یا افزایش مقدار RAM اشاره شده است. تا اینجا خبر خاص دیگری وجود نداشت اما امروز یک منبع آگاه در زنجیره تولید اپل در KGI Securities اطلاعات جالبی درباره نسخع ارزان تر آیفون که احتمال دارد سال آینده در کنار دو مدل دیگر عرضه شود منتشر کرده است.

این آیفون که پیش تر تصور می شد iPhone 6C نام داشته باشد، به همراه دو مدل دیگر سری 6 معرفی نشد و در نتیجه احتمال عرضه آن در سال آینده و همچنین نامگذاری آن در سری 7 را افزایش داد. تا اینجا می دانیم که صفحه نمایش 7C قرار است 4 اینچی باشد اما دیگر خبری از بدنه پلاستیکی به کار رفته در 5C که انتقادات زیادی را روانه تصمیم گیران اپل کرده بود نیست. این منبع آگاه خبر داده که تولید آیفون 7C در نیمه اول سال آینده میلادی آغاز می شود و به همراه آیفون 7 و آیفون 7 پلاس از آن نیز رونمایی خواهد شد. در آیفون 7C (اگر اسم آن تغییر نکند) از بدنه ای فلزی به همراه پردازنده A9 استفاده می شود. با توجه به اینکه احتمالا سال آینده شاهد استفاده از پردازنده A10 در پرچم داران اپل خواهیم بود، A9 یک نسل عقب تر از آنها قرار می گیرد. همچنین گفته می شود 7C دارای قابلیت 3D Touch نخواهد بود تا به این ترتیب بین خریداران آن و کسانی که ترجیح می دهند پرچم دار اپل را خریداری کنند تفاوت معناداری به وجود بیاید. به نظر می رسد سفارش اپل به تولید کننده این دستگاه، در حدود 20 تا 30 میلیون عدد از آن خواهد بود.

اپل تجربه خوشایندی درباره تلفن های ارزان قیمت نداشته و پس از فشارهای بسیار زیاد برای عرضه یک نسخه ارزان قیمت تر از پرچم دار خود که منجر به معرفی iPhone 5C شد، این روند را در سال بعد و برای سری 6 تکرار نکرد. اما در صورت تائید خبر 7C باید دید مدیران این کمپانی چه برنامه ای برای فروش محصول خود دارند و آیا مواردی مانند قیمت پایین و یا عمر باتری بالا (که به دلیل کوچک تر و در نتیجه کم مصرف تر بودن نمایشگر دور از دسترس نیست) می توانند به برگ برنده اپل برای این گوشی ارزان قیمت تبدیل شوند یا خیر.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرس https://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

 

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید