آیپد ایر 2 و آیپد ایر 3 چه تفاوت هایی با هم خواهند داشت؟

0

آیپد ایر 2 و آیپد ایر 3 چه تفاوت هایی با هم خواهند داشت؟

در روزهای اخیر و پس از تائید مراسم ویژه اپل در تاریخ 15 مارس، شایعات متعددی درباره احتمال معرفی آیپد ایر 3 در کنار تلفن هوشمند 4 اینچی این شرکت شنیده شده است. با در نظر داشتن این نکته که مدتی از عرضه آیپد ایر 2 می گذرد و اینکه این مدل یکی از پر طرفدارترین و بهترین محصولات اپل به شمار می رود، نسل بعدی تبلت های این شرکت وظیفه سنگینی را برای بازگرداندن اعتبار از دست رفته دنیای تبلت ها بر دوش دارند. اما آیپد ایر 2 در چه مواردی می تواند بهبود یافته و توسعه داده شود تا با محصولی مانند آیپد ایر 3 روبرو شویم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با هم تعدادی از شایعات درباره آیپد ایر 3 را مرور کنیم.

در درجه اول باید به طراحی دستگاه پرداخت. با توجه به تمایل اپل مبنی بر حفظ یکپارچگی بین ظاهر دستگاه های خود و همچنین با در نظر گرفتن تصاویری که از آیفون های بعدی منتشر شده به نظر می رسد آیپد ایر 3 از همان ظاهر مدل قبلی خود بهره بگیرد. البته مشخص شده که در این مدل از 4 اسپیکر استفاده شده و برای اتصال کیبوردهای مخصوص نیز یک اسمارت کانکتور در نظر گرفته شده است. اما نمایشگر چطور؟ آیپد ایر 2 دارای صفحه نمایشی با اندازه 9.7 اینچ است و از این نظر در میانه خانواده آیپدها قرار می گیرد (بزرگتر از آیپد مینی ها و کوچکتر از آیپد پرو). به صورت یقین می توان گفت اندازه نمایشگر آیپد ایر 3 دچار تغییری نخواهد شد اما وضوح صفحه از 1536*2048 پیکسل به 2334*3112 پیکسل افزایش خواهد یافت و چگالی پیکسلی آن نیز به 401ppi می رسد.

دوربین های به کار رفته در آیپد ایر 2 به ترتیب 8 و 1.2 مگاپیکسلی هستند که برای یک تبلت بسیار عالی به نظر می رسند. در نتیجه نیازی به افزایش کیفیت آنها احساس نخواهد شد، اما طراحی ها نشان می دهند یک فلش LED برای دوربین اصلی دستگاه در نظر گرفته شده تا خیال کاربران از بابت گرفتن عکس های با کیفیت کاملا راحت باشد. در بخش آخر نیز مشخصات مربوط به مغز پردازشی دستگاه قرار دارند. آیپد ایر 2 از پردازنده A8X با پردازنده کمکی M8 و 2 گیگابایت حافظه RAM بهره می برد و حافظه های داخلی در سه مدل 16، 64 و 128 گیگابایت نیز برای کاربران وجود دارد. می توان انتظار داشت آیپد ایر 3 از پردازنده A9X استفاده کند که در این صورت قدرت پردازشی آن با آیپد پرو برابر خواهد شد. به نظر نمی رسد اپل پردازنده جدیدتر خود یعنی A10 را روی آیپد ایر به کار بگیرد زیرا در این صورت پردازنده نسل بعدی آیپد پرو نیز با آن برابری خواهد کرد و این نکته می تواند فروش محصول را به طور چشمگیری با خطر مواجه کند. اما احتمال استفاده از 3 گیگابایت حافظه RAM برای آیپد ایر 3 محتمل به نظر می رسد.

نظر شما درباره این مشخصات فنی چیست؟ آیا این سطح از تغییرات می توانند کاربران را به خرید یک محصول جدیدتر در رده ای که به شدت با افت فروش مواجه شده تشویق کند؟

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید