آیپد پرو با اسپیکرهایی بسیار بزرگ، شاید باتری بزرگتر بهتر بود!

0

گیگر :

سایت iFixit به سراغ آیپد پرو اپل رفته و دل و روده آن را بیرون ریخته است. و مهمترین نتیجه این جراحی، کشف چهار اسپیکر بزرگ درون این تبلت غول‌آسا است. اگرچه شاید بهتر بود تا اپل فضای اشغال شده توسط این اسپیکرها را به باتری بزرگتر اختصاص می‌داد.


هرگاه اپل محصول تازه‌ای را ارائه می‌کند، آی‌فیکس‌ایت هم سراغ آن رفته و دل و روده‌اش را بیرون می‌کشد ، با نگاهی به درون، ناگفته‌های اپل را برملا می‌سازد. درون آیپد پرو هم بسیار شبیه دیگر آیپدهایی است که تا کنون اپل روانه بازار کرده است، به جز اینکه چهار اسپیکر بزرگ چهار گوشه آن را اشغال کرده اند.
 

 

اپل درباره اسپیکرهای آیپد پرو از آنها با عبارت «مبتکرانه» یاد می‌کند که به لطف طراحی جدید و بزرگتر «اسپیکرها تا ۶۱ درصد قدرت صدای بیشتری نسبت به آیپدهای پیشین دارند.» باید توجه داشت که اپل سعی دارد با آیپد پرو، تبلتها را جایگزین لپ‌تاپ‌ها کند و لذا کیفیت صدای خوب می تواند یکی از برگهای برنده آنها باشد.
 
البته iFixit در نتیجه گیری نهایش می‌گوید: «به نظر می‌رسد که اپل به دنبال یک تعادل در پرو بوده است و چهار اسپیکر صدایی را برای‌تان تهیه می‌بینند که به قیمت ظرفیت باتری کمتر تمام شده است.» با این اوصاف حتی صدای بهتر و با کیفیت‌تر هم نمی‌توانند چنین ارزشی داشته باشد.
 
آیپد ایر ۲ با دو اسپیکر در بخش پایینی تبلت عرضه می‌شود و فضای بیشتری از بخش پشتی را به باتری اختصاص داده است.

 
اپل مدعی است که آیپد پرو با یک بار شارژ تا ۱۰ ساعت شما را همراهی می‌کند، که البته این موضوع توسط تستها و بررسی های گوناگون تقریبا اثبات شده به نظر می‌رسد.
 
جان گرابر از Daring Fireball معتقد است که افزایش اندازه اسپیکرها مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند، زیرا عمر باتری آیپد همیشه خوب بوده است و افزایش کیفیت اسپیکر می تواند ارزشمندتر از توجه به باتری آیپد پرو باشد.
 

 


 

cover

پاسخ دهید