ابلاغ آیین‌نامه جدید انتقال دانشجویان به دانشگاه های داخلی

0

رئیس سازمان امور دانشجویان از بازنگری و ابلاغ آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی دانشگاه های خارجی به دانشگاه‌های داخل در نیمه اول امسال خبر داد.

مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  با اشاره به بازنگری دستورالعمل انتقال دانشجویان ایرانی خارج کشور به دانشگاه‌های داخلی، گفت: سال 94 نسبت به سال 93 در انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور برای تحصیل به داخل، رشد خوبی داشتیم و برای سال 95 نیز تسهیلاتی را در نظر گرفته‌ایم که بتوانیم تعداد بیشتری از این دانشجویان را برای تحصیل جذب دانشگاه‌های داخلی کنیم.

وی افزود: امیدواریم در سال 95 آمار انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل بیشتر شود. آیین نامه انتقال این دانشجویان به دانشگاه‌های داخل بازنگری شده و تغییراتی داشته است که نیمه اول امسال و پیش از آغاز سال تحصیلی 96-95 ابلاغ می‌شود.

صدیقی با بیان نحوه تغییرات در دستورالعمل انتقال دانشجویان ایرانی خارج کشور به داخل، اظهار داشت: بخشی از تغییرات آیین‌نامه مربوط به مسائل داخلی مانند ترکیب شوراها و نحوه بررسی انتقال است و بخشی از آن در حدی که به کیفیت لطمه وارد نشود، به مدت زمان حضور دانشجویان در دانشگاه‌های خارج و .. برمی‌گردد.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه دانشگاه‌های رتبه یک،‌ 2 و 3 می‌توانند برای انتقال این دانشجویان اقدام کنند، بیان کرد: برای ارائه تسهیلات بیشتر به دانشگاه‌های با رتبه‌های پایین‌تر نیز اجازه داده شده تا بتوانند دانشجویان ایرانی خارج از کشور را جذب کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید