ابلاغ بخشنامه‌ای مبنی بر تشکیل شورای نظارت بر خوابگاه های غیردولتی

0

معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان از لغو تمام مجوزهای تعاونی خوابگاه‌‌داران غیردولتی و ابلاغ بخشنامه برای تشکیل شورای نظارت بر این خوابگاه‌ها خبر داد.

فردین تقی زاده معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  گفت: هر خوابگاه داری که در تهران احساس کند، شرایط لازم را برای راه اندازی خوابگاه خودگردان دارد، می تواند به معاون دانشجویی دانشگاه تهران مراجعه کرده و با نظارت دانشگاه هنر مجوز دریافت کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها 27 الی 28 خوابگاه غیردولتی در تهران مجور اخذ کردند، همچنین درباره لغو مجوز خوابگاه های غیردولتی افزود: مجوز تمام خوابگاه‌هایی که از طریق تعاونی خوابگاه داران غیردولتی مجوز گرفته بودند، لغو شده است.

تقی زاده گفت: مجوزهای مورد تایید صندوق رفاه دانشجویان مجوزهایی هستند که از طرف شورای نظارت شهر تهران به مدیریت معاون دانشجویی دانشگاه تهران صادر می‌ شود. خوابگاه هایی که در شهرستان ها هستند برای دریافت مجوز باید از طریق شورای نظارت بر خوابگاه‌های دانشجویی استان خود اقدام کرده و خوابگاه هایی هم که در تهران فعال هستند باید از طریق شورای نظارت و ارزیابی بر خوابگاه های خودگردان در تهران اقدام کنند.

وی افزود: در گذشته مجوز خوابگاه های غیردولتی توسط تعاونی خوابگاه داران صادر می شد که بعضا شرایط مورد نظر صندوق رفاه دانشجویان را دارا نبودند. دانشجو و غیر دانشجو با هم اسکان داده می شدند که این مساله موجب اعتراض معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها شده بود.

معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان عنوان کرد: به همین منظور بخشنامه ای به همه ۳۱ استان و از جمله استان تهران مبنی بر تشکیل شورای نظارت برخوابگاه های غیردولتی ابلاغ شد که در آن بخشنامه، ریاست این شورا در استان تهران با معاون دانشجویی دانشگاه تهران بوده و با نظارت دانشگاه هنر مجوز صادر می کند.

تقی زاده یادآور شد: از سال آینده به دانشگاه ها ابلاغ می شود که حتما دانشجویان در خوابگاه هایی ساکن شوند که مجوز شورای نظارت بر خوابگاه ها را داشته باشند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید