ابلاغ سرفصل های جدید حقوق در سال تحصیلی جدید

0

رئیس کارگروه حقوق در شورای تحول علوم انسانی، گفت: سرفصلهای جدید رشته حقوق در سال تحصیلی جدید به دانشگاهها ابلاغ می شود.

فضل اله موسوی رئیس کارگروه حقوق در شورای تحول علوم انسانی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  درباره اقدامات این شورا برای بازنگری رشته حقوق، اظهار داشت: جلسات مختلفی در شورای تحول علوم انسانی به منظور بررسی شیوه های مختلف تدریس درس حقوق برگزار شد.

وی در خصوص نخستین اقدام کارگروه حقوق در این شورا، بیان کرد: پس از بررسی ها، اولویت نخست کارگروه، بازنگری مقطع کارشناسی حقوق شد.

این استاد دانشگاه با اشاره به این موضوع که شورای تحول علوم انسانی بر اساس چهار محور بومی سازی، اسلامی بودن، روزآمد و کارآمد بودن به بررسی رشته ها و سرفصل ها می پردازد؛ در خصوص آخرین تغییرات اعمالی در رشته حقوق، گفت: برخی از سر فصل های رشته حقوق پس از بازبینی تغییراتی پیدا کردند؛ برخی دروس و سر فصل ها نیاز به تغییر خاصی نداشتند، در نتیجه به همان حالت قبل باقی ماندند.

رئیس کارگروه حقوق درباره اجرایی شدن سر فصل این رشته درسی در سال تحصیلی آینده، توضیح داد: به احتمال زیاد از مهر 95 شاهد تغییرات سرفصل و دروس رشته حقوق هستیم، چون قسمت های نهایی طرح بازنگری انجام و رفع نواقص شده است. بنابراین به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

موسوی گرایش های حقوق را نام برد و بیان کرد: گرایش های مختلف رشته حقوق شامل حقوق خصوصی، جزا و جرم شناسی، عمومی و بین الملل است.

وی ادامه داد: افزایش عنوان در برخی دروس اختصاصی اعمال شد چرا که درس های اختصاصی با توجه به مسائل روز باید تغییر می یافتند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید