اتفاقی غیر عادی در تیم ملی/تیم بی دفاع کروش

0

ورزش > فوتبال ملی – در این 5 سال و اندی که کارلوس کروش سرمربی تیم ملی است، سابقه نداشته ایران با چنین وضعیتی روبرو شود؛ اینکه هر 4 بازیکن خط دفاعی اش را از دست بدهد.

آریا صالحی-خبرگزاری خبرآنلاین؛ چنین اتفاقی غیر عادی است و کروش هم بهت زده شده است. آخرین خبر برد برای او از دست دادن حاج صفی بود؛ بازیکنی که از همان ابتدا مشخص بود شاید به بازی گوام نرسد. احسان به تازگی راهی آلمان شده و به طور کلی برایش خوب نیست که چنین سفری را برود. آخرین خبر هم این بود که احسان به دلیل گیری که سفارت آمریکا در آلمان به کارت پایان خدمتش داده، نمی تواند تیم ملی را همراهی کند. مسئولان تیم ملی توضیح زیادی در این باره نداده اند و تنها پیروانی گفته: «کارتش مشکل داشته.» اما با غیبت احسان در بازی گوام، جمع غایبان تیم ملی در خط دفاعی کامل شد.

جانشین وریا؛ رامین رضائیان
اولین مدافعی که مصدوم شد، وریا غفوری بود. بازیکنی که در مقابل ژاپن در ترکیب ثابت تیم ملی حضور داشت اما خیلی زود به دلیل مصدومیت از زمین بیرون رفت. وریا هنوز مصدوم است و به میادین بازنگشته. این بازیکن در لیست جدید تیم ملی جایی نداشت. در نبود او به احتمال فراوان کارلوس کروش جناح راست دفاعی را به رامین رضائیان می سپارد که اتفاقا در بازی ژاپن عملکرد خوبی داشت. رامین هر چند مهره ای نفوذی به حساب می آید اما گاهی فقط دفاع می کند. این هم بستگی به خواسته سرمربی اش دارد.

جانشین سید جلال حسینی؛مرتضی پورعلی گنجی
قبل از بازی نفت و استقلال اهواز در هفته یازدهم لیگ برتر، سید جلال حسینی وقتی قصد داشت یک بغل پای ساده بزند مصدوم شد. یک روز بعد مشخص شد که این بازیکن نمی تواند در مقابل ترکمنستان و گوام به میدان برود. در نبود سید جلال، کارلوس کروش از مرتضی پورعلی گنجی استفاده می کند که ستاره تیم ملی در جام ملت ها بود. کروش به این دلخوش بود که مرتضی و پژمان منتظری می توانند به خوبی عمق خط دفاع را جمع کنند اما یک خبر بد دیگر در راه بود…

جانشین پژمان منتظری؛ محمد حسین کنعانی زادگان
بدتر از این نمی شد؛ پژمان که جام ملت ها را به دلیل مصدومیت از دست داده بود، این بار هم در دو بازی تیم ملی غایب است. پژمان در بازی آخر الاهلی مقابل السیلیه آسیب دید و با اینکه چند روزی است در تهران به سر می برد، در تمرین تیم ملی حاضر نشد. پژمان قطعا دو بازی تیم ملی را از دست داده و قرار است محمد حسین کنعانی زادگان برای تیم ملی بازی کند. این بازیکن جوان ملوان که اتفاقا مورد علاقه کروش هم هست، در تمام اردوهای اخیر ایران حضور داشته است. او در بازی رفت مقابل ترکمنستان هم در ترکیب ثابت تیم ملی حضور داشت. کنعانی زادگاه قرار است جای خالی پژمان را پر کند.

جانشین احسان حاج صفی؛ میلاد محمدی
احسان در بازی ترکمنستان حضور دارد ولی در دیدار گوام غایب است. در نبود او میلاد محمدی قرار است مدافع چپ باشد. این بازیکن به دلیل حضور در بازی حذفی ذوب آهن و راه آهن از لیست تیم ملی خط خورد و به تیم امید پیوست. ولی حالا کروش حرفش را پس گرفته و دوباره این بازیکن را دعوت کرده است. او فعلا تنها گزینه جانشینی احسان در دفاع چپ است مگر اینکه کروش بخواهد تغییر ایجاد کند.

 

252 43

 

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید