اتمام بازنگری 322 رشته دانشگاهی در سال جاری

0

وزیر علوم گفت: از ابتدای امسال 322 رشته دانشگاهی مورد بازنگری قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری که امروز چهارشنبه 19 اسفند ماه در محل وزارت علوم برگزار شد؛ اظهار داشت: امسال در حوزه آموزشی دانشگاه‌ها واحدهایی را دنبال کرده‌ایم از جمله تدوین 28 مورد از برنامه‌های درسی و آماده‌سازی 22 مورد از آنها بوده است همچنین بازنگری آیین‌نامه استعدادهای درخشان، تدوین مجدد آیین‌نامه تحصیلی از مقطع کارشناسی به دکتری، تصویب 3 هزار و 700 رشته‌ی جدید در مراکز آموزش عالی، بررسی 9 هزار رشته محل در دانشگاه آزاد اسلامی و سطح‌بندی مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی از برنامه‌های وزارت علوم بوده است.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارت علوم کاربردی کردن 322 رشته دانشگاهی بوده است که به تدریج از اوایل سال آینده بر روی سایت قرار خواهد گرفت لازم به ذکر است از میان 270 رشته دانشگاهی نیز 70 درصد آنها بازنگری شده‌اند.

وزیر علوم در ادامه گفت: مسئله تقویت زیرساخت‌های علمی آزمایشگا‌ه‌ها و کارگاه‌ها باید تکمیل شود بر این اساس شبکه آزمایشگاهی علمی کشور تکمیل شد و در دانشگاه‌ها 120 آزمایشگاه مرکزی راه‌اندازی شده است که تاکنون 263 مرکز علمی عضو این شبکه شاعا شدند.

فرهادی در خصوص پرداخت وام‌های دانشجویی اظهار داشت: تاکنون به 282 هزار دانشجو بالغ بر 37 میلیارد تومان وام ارائه شده که بعد از فارغ‌التحصیلی باید بازپرداخت خود را انجام دهند.

وی همچنین افزود: در زمینه وام‌های اشتغال و ازدواج صندوق رفاه 40 میلیارد تومان به دانشجویان اختصاص داده است به طوری که برای وام ازدواج 4 میلیون تومان و اشتغال 100 میلیون تومان در نظر گرفته شد همچنین مادران دانشجوی شیرده می‌توانند 2 میلیون تومان از صندوق دانشجویی وام دریافت کنند.

وزیر علوم تأکید کرد: صندوق رفاه برای حمایت از دانشجویان دکتری 20 میلیارد تومان به بیش از 880 دانشجوی دکتری داده است.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید