اتومبیل فوق‌سریع شخصیت شرور جیمز باند در دستان یک راننده حرفه‌ای

0

گیگر :

فلیپ ماسا نمی‌تواند آدم بکشد؛ اما یکی از رانندگان حرفه‌ای فرمول وان در تیم ویلیامز است. شرکت جگوار اتومبیل سی-ایکس ۷۵ (C-X75) را در اختیار این راننده حرفه‌ای قرار داده تا آن را تست کند.

در ویدئوی زیر، ماسا این اتومبیل را در پیستی در مکزیکوسیتی مورد آزمایش قرار می‌دهد. سرعت این اتومبیل فوق‌العاده به نظر می‌رسد و ماسا یک سری حرکت چرخشی دونات انجام می‌دهد. در فیلم جدید جیمز باند این اتومبیل توسط شخصیت شرور هینکس استفاده می‌شود که نقش آن را دیو باتیستا بازی می‌کند. حالا می‌توانیم رانندگی این بازیگر را با رانندگی یک راننده فرمول وان مقایسه کنیم.

این ویدئوی کوتاه و صحنه‌های تعقیب و گریز فیلم شبح تنها جاهایی هستند که شما می‌توانید سی-ایکس ۷۵ را در حال حرکت ببینید. شرکت جگوار این اتومبیل را برای حضور در این فیلم از انبار خارج کرده؛ اما سال‌ها قبل از تولید انبوه این اتومبیل منصرف شده است.

اتومبیل سی-ایکس ۷۵ اولین بار در نمایشگاه پاریس سال ۲۰۱۰ با یک رانشگر هیبریدی پلاگین معرفی شد که از دو موتور توربینی بهره می‌برد. این اتومبیل می‌توانست پاسخ جگوار به لافراری شرکت فراری، پی وان شرکت مک‌لارن و ۹۱۸ اسپایدر شرکت پورشه باشد. البته این شرکت بریتانیایی سعی کرد تا این اتومبیل را به دست مشتریان برساند. به همین دلیل با بخش مهندسی تیم ویلیامز فرمول وان قرارداد بست و موتورهای توربینی را با یک موتور ۱٫۶ لیتری پیستونی جایگزین کرد. با این حال در نهایت این پروژه کنسل شد.

شرکت لندروور نیز چند وسیله نقلیه برای فیلم شبح آماده کرده، ازجمله چند دفندر اصلاح‌شده و یک رنج روور اسپرت اس‌وی‌آر. تمام این وسایل نقلیه توسط بخش عملیات‌ خاص وسایل نقلیه لندرور جگوار آماده شده‌اند. این بخش مختص مدل‌های نسخه محدود و پروژه‌های خاص دیگر است.

ضمناً شخصیت جیمز باند در فیلم شبح از یک اتومبیل جدید دی‌بی ۱۰ استون مارتین استفاده می‌کند؛ اتومبیلی که برای این فیلم طراحی شده و در معرض فروش قرار نخواهد گرفت.

cover

پاسخ دهید