اثر انگشت را فراموش کنید،با رگ هایتان احراز هویت شوید!

0

اثر انگشت را فراموش کنید،با رگ هایتان احراز هویت شوید!

مدتیست که توجه سازندگان گوشی های همراه به سوی روش های مختلف بالا بردن امنیت این دستگاه های قابل حمل شده اند.با توجه به امکاناتی که ان روزا این گوشی ها به کاربر ارائه میدهند،کاربر میتواند هر گونه عملیاتی را با گوشی خود انجام دهد.از ثبت تصاویر و ویدئو های شخصی گرفته تا پرداخت های الکترونیکی و … همگی در این گوشی ها قرار میگیرند. که این میتواند کیس خوبی برای هکر ها باشد.حال سامسونگ پتنت جدیدی را ثبت کرده است که توسط آن کاربر میتواند طی فرآیندی با رگ های خود قفل گوشی را باز کند.همراه ما باشید.

 

بله درست شنیده اید! سامسونگ پتنت جدیدی را ثبت کرده که نشان دهنده ی یک فناوری امنیتی جدید است و با استفاده از اسکن رگ های شما،دسترسی شما را به گوشی ممکن میسازد. این فناوری را میتوان یک جایگزین امنیتی بیومتریک برای سنسور اثر انگشت دانست که با گجت های پوشیدنی ممکن خواهد شد.تا این لحظه تبلیغات بازرگانی وسیعی درباره ی اسکنر عنبیه ی چشم را مشاهده نکرده ایم و این طور که به نظر میرسد سامسونگ از اکنون به فکر یک ویژگی منحصر به فرد در زمینه ی امنیت های بیومتریکی است.

طبق این پتنت که در واقع از ساعت هوشمند سامسونگ سرچشمه گرفته است،یک منبع نوری در پشت ساعت قرار گرفته است و توسط یک دوربین جانبی نصب شده ،ساختار و الگوی رگ های شما توسط آن خوانده میشود.در واقع این فناوری که “اسکنر عروقی” نام گذاری شده است، در حال حاظر توسط سازمان هایی مانند FBI و CIA و همین طور در بیمارستان ها برای تایید اشخاص استفاده میشود و امنیت این فناوری را بیشتر از اسکنرهای اثر انگشت تشخیص داده اند.

سیستم تطابق رگ نه تنها اطلاعات بیشتری را برای تعیین هویت فرد دریافت میکند که نتیجه ی آن خطای کمتر و امنیت بیشتر خواهد بود بلکه یک سیستم بیومتریک با نیاز ارتباطی کمتر است.یعنی با این شرایط امکان تداخل در امر اطلاع خوانی توسط این اسکنر به خاطر شرایط پوستی کاربر صفر است.هر کسی ممکن است مشکلاتی را مانند خیس بودن انگشتان،یا قطع شدن انگشت به هر دلیلی یا به هر حال مشکل غیر عادی در قسمت انگشتان خود داشته باشد که این مسئله میتواند باعث اشکال و ناکار آمد شدن سنسور های اثر انگشت شود.همان طور که در اکثر گوشی های دارای سنسور اثر انگشت دیده ایم،شاهد ارتباط بد این سنسور ها با انگشت های چرب و کثیف بوده ایم.البته سامسونگ تاکنون پتنت های فوق العاده و هیجان انگیز زیادی را ثبت کرده است اما اکثر آن ها راه به محصولات این کمپانی نیافته اند و خیلی این امکان کم است که سامسونگ از این فناوری در نسل بعدی ساعت های هوشمند خود یعنی Gear S3 استفاده کند.اما بالاخره حقیقت این است که اسکنرهای عروقی بسیار محبوب تر از انواع دیگر در سنسور های امنیتی بیومتریکی خواهد بود و این بدین معنا است که زمان زیادی تا استفاده ی این نوع اسکنر ها در زمینه ی گوشی های هوشمند باقی نمانده است.

اما نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که سامسونگ نیاز دارد تا هر دو دست کاربر ساعت هوشمند وجود داشته باشد یا میبایست منابع نوری و اسکنر ها در دو طرف ساعت نیز قرار بگیرند. یک رابط کاربری قابل برگشت پذیر میتواند تا حدودی این مشکل را حل کند زیرا وجود هر نوع دکمه ی فیزیکی در هر طرفی از ساعت میتواند در طرف اشتباهی قرار بگیرد و باعث اختلال شود.با تمام این اوصاف،این که کاربر مجبور باشد از یک ساعت در دست خود برای امنیت استفاده کند مضحک به نظر میرسد و راه خوبی برای بازاریابی سامسونگ نیست.با این حال میتوان مطمئن بود که سامسونگ هنگام عرضه ی این فناوری به بازار فکری به حال این مشکلات خواهد کرد .

نظر شما مورد این پتنت چیست؟آیا این گزینه را بهتر از اسکنر های اثر انگشت و عنبیه ی چشم میدانید؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید