اجبار هوادار Fallout به شکستن دیسک هایش توسط Bethesda !

0

اجبار هوادار Fallout به شکستن دیسک هایش توسط Bethesda !

یکی از خدماتی که شرکت های بازی سازی بزرگ و صاحب نام به هواداران خود ارائه می دهند ، ارائه کردن گاه به گاه نسخه های ویژه ای از آثار خود یا آیتم های جذاب و پر طرفدار مربوط به آن ها به هواداران شان است. در کنار این امر خدمت دیگری که از سوی آن ها در اختیار هواداران بازی های کامپیوتری قرار دارد امکان باز پس گیری وجوه پرداختی خود در صورت معیوب بودن محصولات مذکور است. اما گاهی برای باز پس گیری این وجوه پرداختی، کاربران ناچار به انجام فعالیت های عجیب و غریبی خواهند بود !

 

 

به تازگی یکی از این فعالیت های عجیب و غریب توسط یکی از هواداران سری بازی های Fallout به انجام رسیده است. البته نه بنا بر میل شخصی او که بنا بر اجبار اعمال شده توسط مسئولان بخش فروش شرکت Bethesda! قضیه از این قرار است که چندی پیش یکی از هواداران سری بازی های Fallout نسبت به خرید نسخه ای ویژه و محدود شده از لیست انتخابی موسیقی های موجود در بازی Fallout 3 در قالب صفحه های گرامافون اقدام کرده بود. مجموعه ای ویژه از 4 صفحه ی مجزای گرامافون که برخی از موزیک های موجود در بازی Fallout 3 را در دل خود جای داده بودند. در واقع علاقمندان سری بازی های Fallout در طول نسخه های اخیر این مجموعه شاهد این نکته بودند که بسیاری از موزیک های شنیده شده در محیط نسخه های مذکور از دل گرامافون ها شنیده می شدند (امری که در سری بایوشاک نیز نمونه ی مشابهی از آن را می توان سراغ گرفت). از همین رو بسیاری از علاقمندان و هواداران پر و پا قرص سری بازی های Fallout مایل هستند تا این موزیک ها را در قالب شکل واقعی آن ها یعنی در قالب صفحه های گرامافون در اختیار داشته باشند تا بتوانند با گوش فرا دادن گاه و بی گاه به آن ها همان حال و هوا و فضای موجود در بازی اصلی را تجربه نمایند. در واقع آقای پال واتسون نیز جزو یکی از همین علاقمندان پر و پا قرص سری بازی های Fallout محسوب می شود و از همین رو چندی قبل نسخه ای ویژه از موزیک های متن موجود در سومین شماره از سری بازی های Fallout را در قالب 4 صفحه ی گرامافون و به قیمت 125 دلار خریداری کرده بود. اما از بد شانسی او بدنه ی نخستین صفحه ی گرامافون موجود در این پکیج 125 دلاری دچار شکستگی شده بود و قادر به پخش به نظر نمی رسید. به همین دلیل پال واتسن درخواست باز پس گیری وجه پرداختی خود را از بخش پشتیبانی شرکت Bethesda نمود و برای اثبات ادعای خود تصویری از صفحه ی شکسته را هم برای بخش پشتیبانی فروش این شرکت ارسال کرد. اما این گیمر علاقه مند به سری بازی های Fallout در کمال تعجب با پاسخ بسیار جالبی از سوی مسئولان این بخش روبرو شد. در واقع بخش پشتیبانی شرکت Bethesda ضمن برگرداندن مبلغ 25 دلار (برای جبران خسارت ناشی از دریافت صفحه ی آسیب دیده) به آقای واتسن، از طریق یک ایمیل به اطلاع او رساند که به علت دریافت تصویر تنها یک صفحه ی گرامافون معیوب، آن ها تنها پول همان یک صفحه را به او پس داده اند. بنا بر این اگر آقای واتسون مایل است تا مابقی پول خود را هم دریافت نماید، می باید تصویری از سه صفحه ی گرامافون معیوب دیگر را نیز برای آن ها ارسال نماید!

 fallout

در واقع بخش پشتیبانی شرکت Bethesda از طریق این ایمیل به پل واتسون پیشنهاد داد که سه صفحه ی گرامافون دیگر را نیز شخصاً بشکند و با ارسال تصاویر مربوط به آن ها پول پرداختی خود را دریافت نماید! او هم که چاره ای جز این نمی دید چکشی به دست گرفته و با شکستن سایر صفحه های گرامافون دریافت شده از سوی شرکت Bethesda تصویر آن ها را برای بخش پشتیبانی این شرکت ارسال کرده است ! (همین تصویری که در بالا مشاهده می کنید) پس از دریافت این پیشنهاد عجیب از سوی شرکت Bethesda و عمل کردن به آن ، پال واتسن تجربه ی جالب مذکور را از طریق حساب توییتری خود با دیگران به اشتراک گذاشت و خیلی زود این داستان سر و صدای فراوانی به پا کرد! در پی حرف و حدیث های متعددی که در این زمینه در گرفت، شرکت Bethesda در طی اظهار نظری رسمی توسط سخنگوی اصلی این شرکت به اعلام این نکته پرداخت که رویه ی به کار گرفته شده در مورد آقای واتسون رویه ی مرسوم بخش فروش شرکت Bethesda در رابطه با مشتریان خود نیست. در واقع به نظر می رسد که بخش فروش شرکت Bethesda بیشتر به منظور افزایش حس طنز در حین فرآیند باز پس گیری وجه پرداختی پال واتسن نسبت به این کار اقدام کرده است! به هر حال آقای واتسن قادر خواهد بود که به زودی پول پرداختی خود را پس بگیرد و در عین حال این خاطره ی عجیب را برای همیشه در ذهن خود ثبت نماید.        

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید