اجراي پروژه مسکن سازي در “کابل” توسط چين

0

خبرگزاری میزان – چين طي پروژه اي عظيم 10 هزار واحد آپارتمان در کابل مي سازد.

اجراي پروژه مسکن سازي در به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سيد منصور نادري سادات، وزير امور شهرسازي و مسکن افغانستان، تصريح کرد: پروژه بزرگ مسکن که قرار است توسط چين در کابل اجرا شود، دومين پروژه مسکن سازي در افغانستان پس از پروژه اي است که با کمک اتحاد جماهير شوروي سابق در اين کشور اجرا شد.

وي تصريح کرد که خانه هاي ساخته شده در اين پروژه در يک منطقه نسبتا کوچک ساخته و در اقساط بلندمدت به متقاضيان واگذار مي شود.

نادري ادامه داد: اجراي اين پروژه مي تواند يک گام بزرگ به سمت نهادينه شدن مفهوم “مسکن مقرون به صرفه در افغانستان” باشد و مشکل بي خانماني را حل کند.

وي توضيح داد: اين پروژه براي کمک به رشد اقتصادي و بهبود شرايط زندگي طبقه کارگر و متوسط مناسب است. طي 10 سال گذشته بيش از 100 ميليارد دلار در مناطق مختلف در زمينه کمک به زندگي مردم فقير و يا کساني که بدون سرپناه هستند، صرف شده است.

وزير امور شهر سازي و مسکن افغانستان تاکيد کرد که ساخت و ساز 10 هزار واحد مسکوني چين کمک مالي بزرگ و به ياد ماندني براي مردم افغانستان است. در چارچوب طرح موجود براي مسکن سازي در چين تلاش مي شود به زوج هاي جوان که به دليل قيمت هاي بالا قادر به خانه دار شدن نيستند، مسکن ارائه شود. ارائه واحدهاي مسکوني به مردم با پيش پرداخت و اقساط بلند مدت و به صورت ارزان قيمت ارائه مي شود.

وي تصريح کرد: در حال حاضر صدها هزار نفر از خانواده هاي روستايي به شهرها آمده و در خانه هاي اجاره اي زندگي مي کنند.
وي تأکيد کرد که معمولا خانواده هاي طبقه متوسط و ضعيف افغانستان به دليل قيمت هاي بالا در شهرستان ها قادر به خريد پناهگاه دايمي نيستند.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید