اجرای طرح آهن یاری در کل دبیرستان‌های دخترانه کشور

0

طرح توزیع قرص آهن بصورت رایگان با حمایت وزارت بهداشت همه دبیرستان‌های دخترانه کشور شامل می‌شود.

دکتر یمانی معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص توزیع شیر و قرص آهن در مدارس گفت: در طرح توزیع قرص‌ آهن به هر دانش‌آموز دختر دوره‌ اول و دوم متوسطه ماهانه و به صورت رایگان یک قرص داده می‌شود و قرار است در این طرح بیش از 3.5 میلیون دانش‌آموز دختر تحت پوشش قرص آهن و ویتامین D قرار گیرند. 

وی افزود: در سالهای قبل این طرح فقط در مدارس بعضی استان‌های کشور اجرا می‌شد اما امسال با حمایت و هماهنگی وزارت بهداشت همه دبیرستان‌های دخترانه کشور را شامل می‌شود. 

دکتر یمانی در خصوص توزیع شیر بیان کرد: همانند طرح توزیع قرص آهن، توزیع شیر در مدارس هم طرحی فراگیر است اما از آنجایی که برخی مدارس با توجه به منطقه‌ای که در آن هستند در اولویت می‌باشند این طرح در آن‌ها زودتر به مرحله اجرا رسیده است. باید گفته شود که مدارسی که هنوز این طرح را ندارند باید پیگیر باشند تا سریعتر توزیع شیر در بین دانش آموزان اتفاق افتد و مدرسه‌ای از قلم نیفتد.

این معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به فراگیری طرح توزیع قرص آهن در مدارس دخترانه سعی بر این است که برای هیچ مدرسه‌ ای استثنا قائل نشویم و در آینده‌ای نزدیک علاوه بر وارسی که طبق شرایط در اولویت هستند در دیگر مدارس هم این طرح اجرا شود و از مدارس می‌خواهیم که پیگیر این طرح برای دانش‌آموزان خود باشند و به ما اطلاع دهند تا بلافاصله با خبر دادن به مراکز بهداشت درمانی این مدارس را در طرح بگذاریم. 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید