اجرای فاز دوم مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شریف تا دو ماه آینده

0

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شریف از اجرای فاز دوم مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شریف تا دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی ؛ تجریشی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شریف در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای خانواده فناوری شریف که صبح امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد؛ گفت: برنامه توسعه مدیران معاونت به عنوان یک ایده عملیاتی شده و بسیاری از فعالیت‌های دانشگاه حول یک برنامه‌ریزی انجام می‌شود. در حوزه آمورشی برنامه مربی‌گری را داریم که دانشجویان کارشناسی عهده‌دار آن هستند در زمینه پژوهش تألیف کتاب برنامه اساتید جوان و برنامه پسا دکتری را داریم و از برنامه‌های پژوهشی حمایت می‌کنیم. 

وی در ادامه افزود: سرمایه‌گذاری‌مان را در حوزه صنعت شروع کرده‌ایم عمده این فعالیت آغاز شده واحدهای خدمات فناوری، 4 واحد آزمایشگاه، 3 واحد دفتر و 9 واحد مرکز خدمات در نظر گرفته شده است. فاز دوم مجتمع خدمات فناوری تا دو ماه آینده آغاز می‌شود و به 32 دفتر به متراژ 1400متر مربع خواهد رسید.

تجریشی با اشاره به آزمایشگاه‌های مرکزی عنوان کرد: آزمایشگاه‌های مرکزی را فعال کرده‌ایم و مواد نانو را ارائه کرده‌ایم.

وی با اشاره به برنامه‌های پژوهش کاربردی خاطرنشان کرد: در برنامه پژوهش کاربردی برنامه تعاملات، ارتقای تعاملات و همچنین برنامه خوبی با پژوهشکده‌های مشترک و برنامه‌های توسعه و انتقال فناوری و برنامه ایجاد و توسعه و خدمات فناوری را با کمک دکتر ستاری عملیاتی خواهیم کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شریف در زمینه برنامه تجاری‌سازی عنوان کرد: برنامه ارتباط با صنعت و مدیران دانشکده‌ها و شتاب‌دهنده‌ها برنامه ویژه ما در زمینه تجاری‌سازی است که برنامه خوبی را شروع کرده‌ایم و مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری ارائه محصولات را به صورت چرخه‌ای شروع کرده‌اند. تمامی این برنامه‌ها آیین‌نامه دارد و بسیاری از آنها فعال شده است.

وی تأکید کرد: ما به لحاظ تعداد مقالات 1500 مقاله داریم در دانشگاه‌ها تعداد مقالات معتبر را افزایش داده‌ایم و به چاپ رسانده‌ایم. تعداد آنها بسیار بالاست و سعی کرده‌ایم با برنامه‌های توسعه ارتباط بین پژوهش و فناوری را برقرار کنیم.

وی بیان کرد: در بخش ارتباط با صنعت به 300 قرارداد رسیده‌ایم که میزان بودجه ما از 18 میلیارد تومان به 60 میلیارد تومان رسیده است.

تجریشی با اشاره به مراکز رشد تصریح کرد: در مراکز رشد که بسیار قدمت دارد مرحله پسا رشد و پیش از رشد را پیش رو داریم و پس از آن ایجاد محیط کسب و کار و پایدارسازی کسب و کار می‌باشد که در نهایت صندوق پژوهش و فناوری شریف را ایجاد می‌کنیم.

تجریشی در پایان اظهار داشت: فعالیت‌های تدریجی را در قالب برنامه‌هایی داریم. یک ساختمان را دکتر ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری گرفته‌اند که 36 واحد دارد و واحدهای فناوری در آنجا مستقر هستند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید