اجرای ۱۲۱ طرح آب‌رسانی به شهرهای کشور

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از مهر؛ علی‌اصغر قانع ظهر یک‌شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اظهار کرد: به‌منظور تکمیل ۱۲۱ طرح آب‌رسانی به شهرهای کشور اعتباری بالغ‌ بر ۲۴ هزار میلیارد تومان نیاز است.

وی با اشاره به اجرای ۲۲۶ طرح فاضلاب در سطح کشور گفت: برای اجرای این طرح ها اعتباری بالغ‌بر ۱۹ هزار میلیارد تومان نیاز است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: در حال حاضر ۹۹ درصد از شهرها زیرپوشش خدمات طرح‌های آب‌رسانی قرار دارند و ۴۲ درصد از مزایای اجرای طرح‌های فاضلاب بهره‌مند شدند.

قانع بیان داشت: برای طرح‌های وزارت نیرو ۱۸۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا تمام این پروژه‌ها در سطح کشور اجرایی شود.

وی بر ایجاد منابع جدید درآمدزایی توسط شرکت‌های آب و فاضلاب در استان‌ها تأکید کرد و گفت: شرکت‌های آب و فاضلاب در استان‌ها با ایجاد منبع درآمدزایی جدید، دیگر نیازی به اعتبارات دولتی نخواهند داشت.

تولید دو برابر نیاز آبی شهر و استان

مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: با تدابیری که در این چند سال اتخاذ شد از نگرانی‌هایی که در خصوص کم‌آبی وجود داشت عبور کردیم.

سید ابراهیم علوی اظهار کرد: در حال حاضر دو برابر نیاز آبی شهر و استان توان تولید داریم.

وی با اشاره به ساماندهی مساکن مهر، تصریح کرد: خدمات در تمام مسکن‌های مهر اجرا و به سرانجام رسیده است.

در این آیین از زحمات سید ابراهیم علوی تقدیر و غلامحسین ساقی به‌عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی معرفی شد.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید