احتمال استفاده از باتری با ظرفیت بیشتر در آیفون 7

0

احتمال استفاده از باتری با ظرفیت بیشتر در آیفون 7

همان طور که پیش بینی میشد انتشار اطلاعات قطره چکانی درباره پرچم داران اپل به تدریج سرعت بیشتری پیدا می کنند. پس از آنکه در روزهای گذشته تصاویری از یک قاب طراحی شده برای آیفون 7 پلاس نشان دادند که این دستگاه دارای دوربین دوگانه خواهد بود و البته پورت 3.5 میلیمتری هدفون نیز در نهایت از آیفون های سال آینده حذف شده، حالا تصویری دیگر که توسط MacRumors منتشر شده نشان دهنده افزایش احتمالی ظرفیت باتری در این گوشی هاست.

بر اساس تصویر منتشر شده، ظرفیت باتری که روی آن حک شده عدد 7.04Whr (وات ساعت) را نشان می دهد که در مقایسه با آیفون 6 اس به میزان 6.5 درصد افزایش پیدا کرده است. البته بدون در اختیار داشتن ولتاژ امکان محاسبه ظرفیت باتری با واحد میلی آمپر ساعت وجود ندارد اما می توان پیش بینی کرد افزایش مشاهده شده در نهایت منجر به استفاده از یک باتری با ظرفیت بالاتر خواهد شد. سوالی که در این بین پیش می آید آن است که آیا حذف کردن پورت 3.5 میلیمتری باعث شده اپل بتواند ظرفیت باتری را افزایش دهد یا اینکه استراتژی متفاوتی برای این کار مورد استفاده قرار گرفته است؟ همچنین باید سوال دیگری را نیز مطرح کرد که در صورت مثبت بودن پاسخ قبل، آیا این افزایش ظرفیت به اندازه ای است که بتواند حذف پورت 3.5 میلیمتری را توجیه کند؟

از جمله شایعات دیگری که درباره آیفون 7 مطرح شده احتمال استفاده از بدنه سرامیکی مشابه آنچه در پرچم دار شیائومی یعنی Mi 5 مشاهده کردیم است. البته به نظر نمی رسد این شایعه صحت داشته باشد چون در روزهای قبل شنیده شده بود که اپل قصد ندارد تغییرات زیادی در طراحی دستگاه به وجود آورد و به علاوه اضافه کردن ماژول دوگانه دوربین به اندازه کافی باعث افزایش قیمت مدل بزرگتر آیفون خواهد شد و افزودن هزینه بدنه سرامیکی می تواند آیفون ها را چند کلاس قیمتی در بین تلفن های هوشمند ارتقا داده و آنها را از دسترس بسیاری از علاقمندان (در کشورهایی که دارای سیستم فروش از طریق اپراتورها نیستند) خارج کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید