احتمال افت بیشتر فروش آیفون ها در سه ماهه جاری

0

احتمال افت بیشتر فروش آیفون ها در سه ماهه جاری

این روز ها ابر کمپانی اپل دوران خیلی خوبی را نمیگذارند. از شکست در دادگاه های مختلف گرفته و کاهش فروش آیفون ها این کمپانی را کمی دچار مشکل کرده است. حال برای اولین بار در تاریخ آیفون انتظار میرود در این سه ماهه ی جاری سال نیز باز هم کاهش فروش آیفون ها بیشتر شدت بگیرد که حتی تیم کوک مدیر عامل اپل نیز این گزارش را تائید کرده است.

 

آقای تیم کوک گفته است که “ما فکر میکنیم که که فروش آیفون ها در این سه ماهه کاهش یابد. به نظر ما میزان کاهش آنقدر ها که شما تصور میکنید نخواهد بود.” آمار فروش آیفون ها در زمان تعطیلات رشد مثبتی را نشان میدهد که در مقایسه با فروش 74.5 میلیون دستگاه آیفون در سال 2015 میزان قابل توجهی بوده است.

اپل در سال 2015 به رکورد فوق العاده ی فروش 74.8 میلیون دستگاه آیفون دست یافت که شگفت انگیز به نظر میرسد اما اپل در سه ماه جاری از ژانویه تا مارچ کاهش فروش را تجربه کرده است که در سال های اخیر بی سابقه بوده است. به تازگی تحلیلگر وب سایت Pacific Crest Securities آقای Andy Hargreaves میزان فروش اپل را در سه ماهه ی جاری تخمین زده است و به گفته ی ایشان در این سه ماهه احتمالا کمترین میزان فروش آیفون رقم بخورد.

این کاهش مداوم فروش آیفون ها احتمالا زیاد به طول نخواهد انجامید. در سه ماهه ی آتی پیش بینی میشود که آیفون SE، همان آیفون 4 اینچی اپل معرفی شود. و در سه ماهه ی بعد از آن نیز احتمالا شاهد معرفی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس با یک طراحی جدید باشیم که احتمالا رکورد فروش های قبل را جا به جا کنند. این فرصت مناسبیست که اپل خود را از این دوره ی سخت دور کند.

یکی از امتیازات مثبتی که اپل به دیگر برند ها دارد مشتریان با پتانسیل زیاد این برند است که میتواند در هر زمانی از سال تغییراتی را در ارقام فروش خود ایجاد کند. 60 در صد از دارندگان آیفون پس از عرضه ی آیفون 6 هنوز گوشی خود را به این مدل تغییر نداده اند. پس پیش بینی میشود که وقتی تمایلی به داشتن آیفون با صفحه نمایش بزرگتر ندارند مطمئنا از یک آیفون 4 اینچی جدید و قدرتمند استقبال خواهند کرد که به زودی آیفون SE میتواند پاسخگوی نیاز این دسته از طرفداران آیفون باشد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید