احتمال انتشار نسخه ای جدید از بازی PES 2016 در ماه های آینده

0

احتمال انتشار نسخه ای جدید از بازی PES 2016 در ماه های آینده

بازی PES 2016 در سال جاری توانست هواداران قدیمی این مجموعه بازی شبیه ساز فوتبال را حسابی سر شوق بیاورد. هر چه باشد هواداران مجموعه بازی های PES کل نسل هفتم را در انتظار نسخه ای مشابه با عناوین حاضر از این مجموعه در نسل ششم به سر بردند و در نهایت هم آن گونه که باید به آرزوی خود نرسیدند. در این میان شاید امکان ملاقات با دو عنوان از سری PES در عرض یک سال کمی عجیب به نظر برسد؛ اما با توجه به کیفیت خوب گیم پلی بازی PES 2016 شاید بسیاری از هواداران این بازی ترجیح بدهند که امسال با نسخه ای دیگر از این بازی نیز ملاقات نمایند. آرزویی که احتمال بر آورده ساختن آن توسط سازندگان این اثر یعنی اعضای شرکت کونامی وجود دارد.

به تازگی وب سایت رده بندی بازی های کامپیوتری در استرالیا که فعالیت های آن وابسته به دولت این کشور بوده و به رده بندی سنی بازی های کامپیوتری گوناگون برای مخاطبان استرالیایی می پردازد (و هر از گاه عناوینی را هم غیر قابل رده بندی و نامناسب برای انتشار در استرالیا اعلام می کند) نسخه ای جدید از بازی PES 2016 با نام Pro Evolution Soccer 2016 Free to Play را همراه با رتبه ی G در فهرست عناوین خود طبقه بندی کرده است. بر اساس اطلاعات موجود در این وب سایت به نظر می رسد که شرکت کونامی قصد دارد به زودی نسخه ای رایگان از بازی PES 2016 را برای علاقه مندان عناوین شبیه ساز فوتبال عرضه کند که همانند سایر عناوین F2P ساختاری کاملاً آنلاین خواهد داشت. البته این بازی جدید فعلاً تنها در وب سایت رده بندی سنی بازی های کامپیوتری استرالیا رتبه بندی شده است و هیچ مشخص نیست که آیا قرار است در تمامی نقاط جهان منتشر شود یا خیر. در واقع این اقدام شرکت کونامی می تواند معانی و مفهوم های فراوانی را به همراه داشته باشد. به این ترتیب که شاید آن ها از این پس قصد این را داشته باشند تا تمامی فرنچایز های بزرگ خود را در دو نسخه ی کاملاً متفاوت به بازار عرضه کنند. نسخه ای برای علاقمندان به تجربه ی تک نفره و آفلاین و نسخه ای هم برای کسانی که بازی چند نفره با دیگران را در قالب بخش کاملاً آنلاین آن ترجیح می دهند. روند نسبتاً آشنایی که می توان گفت در نسخه ی اخیر سری بازی های Metal Gear Solid نیز به انجام رسید و نتایج بسیار خوبی را نیز در بر داشت. به این ترتیب که علاقمندان این بازی توانستند در قالب دو نسخه ی متفاوت Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain و Metal Gear Online تجربه ای کاملاً متمایز را از سر بگذرانند و از محتوای تک نفره و چند نفره ی این بازی به قدر کفایت بهره مند شوند. حال شاید اعضای شرکت کونامی تصمیم گرفته باشند تا چنین روندی را در مورد بازی PES 2016 نیز تکرار کنند تا علاقمندان این اثر محبوب هم بتوانند تجربه ای مشابه را از سر بگذرانند.

 PES2016

چندی پیش سران کونامی خبر از این داده بودند که در آینده قصد دارند بیش از عناوین بزرگ، بر ساخت بازی های کوچک موبایل تمرکز داشته باشند. امری که خشم و احساسات منفی هواداران قدیمی آثار کونامی را به شدت بر انگیخت و سران این شرکت را وادار ساخت تا بخشی از حرف های خود را پس بگیرند. در این میان یکی از دلایلی که در آن زمان از سوی شرکت کونامی برای توجیح این تصمیم مطرح می شد، وجود قابلیت های پرداخت درون برنامه ای در آثار پلتفرم های موبایل بود که بسیار پر در آمد بوده و می تواند سود فراوانی را نثار شرکت های حاضر در این عرصه بکند (مثال بارز این امر شرکت سوپر سل و برخی آثار شاخصش نظیر بازی Clash Of Clans است). البته در همان زمان شاهد مطرح شدن این اظهار نظر هم از سوی سران کونامی بودیم که آن ها قصد دارند در آینده ای نزدیک، چنین قابلیت هایی را در آثار شاخص خود نظیر سری PES نیز بگنجانند. حال شاید انتشار این نسخه ی جدید و F2P از بازی PES 2016 بتواند عینیت بخشیدن به همان هدفی باشد که اعضای کونامی طی ماه های قبل در مورد آن بسیار صحبت می کردند. در واقع اگر سیاست کونامی بر همین مبنا پیش رود که در کنار نسخه های معمولی و سنتی از بازی های بزرگ خود، نسخه ای آنلاین نیز (به منظور کسب سود بیشتر از طریق قابلیت های پرداخت درون برنامه ای) برای آن ها تولید کند، تصور نمی کنم که هیچ گیمری به مخالفت با آن بپردازد و در کل می توان این سیاست را به عنوان یک خط مشی پسندیده و کاملاً قابل قبول قلمداد کرد. با این حال هنوز چیز مشخصی از چند و چون این نسخه ی رایگان و کاملاً آنلاین از بازی PES 2016 روشن نیست و از همین رو نمی توان اظهار نظری قطعی در مورد برنامه های کونامی در قبال آن مطرح ساخت. به عنوان مثال هنوز مشخص نیست که آیا علاقمندان این بازی برای تجربه کردن آن نیازی به نسخه ی اصلی بازی PES 2016 هم خواهند داشت یا این که این بازی به طور کل مجزا از نسخه ی پیشین بازی PES 2016 خواهد بود. همچنین هنوز به طور کامل مشخص نیست که آیا سرور های این نسخه ی آنلاین به تمامی گیمر های جهان امکان تجربه کردن اثر مذکور را خواهند داد یا تنها برای بخشی از گیمر های مناطق ویژه قابل دسترسی خواهند بود. پس باید به انتظار اطلاعات بیشتری از این بازی باقی بمانیم تا اعضای کونامی سیاست های خود در رابطه با این نسخه ی رایگان و آنلاین از بازی PES 2016 را به طور کامل مشخص سازند.      

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید